785

تاخت‌وتاز بی‌بی‌سی به قرآن به بهانه شایعات

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از حاج سعید طوسی قاری برجسته ایران

اخیراً حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود با اشاره به مطلبی که این روزها در سایت‌ها و رسانه‌های ضدانقلاب در مورد سعید طوسی قاری برجسته کشورمان منتشرشده است واکنش نشان داده و این‌گونه فرمودند: "من باید پیش از توضیح نکاتی را مطرح کنم، برخی اتهامات وجود دارد که اثبات آن کار مشکلی است."
وی افزود: کسی که شکایت می‌کند اما آن فرد دلیل و شاهدی ندارد بنابراین اظهاراتی که شاکی مطرح می‌کند و تحقیقاتی که صورت می‌گیرد اگر قاضی علم پیدا کند حکم می‌دهد. ممکن است واقعاً هم حق با شاکی باشد اما گاهی اثبات نمی‌شود.
سخنگوی قوه قضائیه بابیان اینکه ما ازاین‌دست پرونده‌ها قبلاً هم داشته‌ایم گفت: برای مثال پرونده‌ای داشتیم که یک نفر علیه بازیگر سینما به دلیل تجاوز به عنف شکایت کرده بود اما ثابت نشد و نهایتاً در حد یک ارتباط غیرشرعی ثابت شد که آن بازیگر به 99 ضربه شلاق محکوم شد. در این پرونده شاکی معترض بود و می‌گفت تجاوز صورت گرفته اما اثبات نشده بود.
وی در ادامه تصریح کرد: در پاره‌ای موارد عفت عمومی قانونا و شرعاً امکان ریز شدن و تحقیق جزئی نیست و ضابط حق ورود ندارد و اگر نیروی انتظامی یا دادسرا وارد شود خلاف صورت گرفته است. در اینجا پرونده باید مستقیم به دادگاهی با چند قاضی تشکیل می‌شود ارجاع شود.
وی بابیان اینکه بر اساس قانون اساسی و قوانین دیگر موارد عفت عمومی ازجمله مواردی است که باید به‌صورت غیرعلنی به آن رسیدگی شود گفت دلیل این موضوع این است که خیلی اوقات بیشتر از اینکه به ضرر مجرم باشد به ضرر شاکی است و گاهی افشای موضوع به خانواده شاکی لطمه وارد می‌کند و حتی برخی موارد اشاعه فحشا می‌شود.
در همین راستا شبکه بی‌بی‌سی فارسی که دشمنی آن با اسلام و انقلاب بر کسی پوشیده نیست به‌صورت ویژه دریکی دو روز گذشته به این اخباری که اساساً دست‌ساز خودشان هست و اولین بار شبکه صدای آمریکا آن را مطرح کرده بود واکنش نشان داد.
بی‌بی‌سی در گزارش‌های خود دو هدف اصلی را دنبال می‌کرد تا به اهداف خود برسد. این شبکه برای آنکه نظام و در رأس آن رهبری را مورد هدف قرار دهد سعی می‌کند تا حضور این قاری را در مراسمات مختلف قرآن خوانی در حسینیه امام خمینی (ره) پررنگ کرده این در حالی است که ایشان صرفاً به خواندن قرآن پرداخته و رهبری هم صرفاً از قرائت ایشان تقدیر کرده‌اند.
دومین هدف بی‌بی‌سی حمله به قرآن به‌واسطه سابقه آقای طوسی و تدریس و تحصیل ایشان در این حوزه بوده است.
در پایان ذکر این نکته به جالب است و آن اینکه درحالی‌که اتهامات آقای طوسی نه‌تنها ثابت نشده بلکه ایشان از اتهامات اصلی خود تبرئه شده‌اند بی‌بی‌سی این‌گونه به آن می‌پردازد و به آن پروبال می‌دهد. این در حالی است که خود این رسانه به‌عنوان یکی از فاسدترین رسانه‌های خبری دنیا محسوب می‌شود زیر ا که اگر کنار تجاوز آقای صبا مدیر سابق بی‌بی‌سی فارسی به یکی از مجریان زن این شبکه عبور کنیم از کنار جنایتی که مجری سابق بی‌بی‌سی یعنی آقای "جیمی سوایل" در حق کودکان کردند که به تجاوزهای سریالی شهرت یافت به این راحتی نمی‌توان گذشت. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل