789

بی‌احترامی بی‌بی‌سی به روضه‌ی امام حسین علیه‌السلام

5 سال قبل

هم رسانی

   بی‌احترامی بی‌بی‌سی به روضه‌ی امام حسین علیه‌السلام

بی‌بی‌سی به‌تازگی مطلبی در مورد حضور مداحان ایرانی در سوریه در سایت خود منتشر کرده است که در این مطلب کوشیده است تا هرچه بیشتر مداحی و روضه‌خوانی برای حضرت اباعبدالله(ع) را به تمسخر بگیرد.
در این مطلب بی‌بی‌سی در مورد مداحی در حضور رهبر معظم انقلاب می‌نویسد:
"شاید تصور اینکه در جلسه فرماندهان نظامی کشوری با بالاترین مقام آن کشور یک سرتیپ آواز بخواند و چند سرلشگر گریه کنند دشوار باشد، اما در ایران چنین تصویری نادر نیست."
چرا تصور این امر باید دشوار باشد؟مگر تعداد شیعیان جهان انگشت‌شمارند که برای حضرت اباعبدالله(ع) و مصیبت‌های وارده بر ایشان می‌گریند؟یا از این فراتر مگر محبان اهل‌بیت به‌خصوص امام حسین علیه‌السلام در سراسر جهان کمند؟ مگر ما در دین یهود و مسیحیت و زردشت محب اهل‌بیت نداریم؟ مگر در راهپیمایی اربعین حسینی به سمت حرم اهل‌بیت علیه‌السلام میلیون‌ها انسان از سراسر کره‌ی زمین از پیر و جوان و سیاه‌وسفید و نژادها و ملیت‌های مختلف حضور به هم نمی‌رسانند؟مگر در این راه نمی‌گریند؟
پس با این اوصاف چطور باید یک جلسه‌ی نظامی در کشور اسلامی وقتی با ذکر غم اهل‌بیت همراه می‌شود برای بی‌بی‌سی تعجب‌آور باشد؟
مسئله این است که بی‌بی‌سی و دیگر دشمنان اسلام را اشک عاشورایی فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران به خطر می‌اندازد و بی‌بی‌سی با ذکر غم اهل‌بیت به خود می‌لرزد چراکه این فرماندهان اگر با یاد امام شهیدشان مأنوس باشند بیش‌ازپیش به دل خطر می‌زنند و روحیه‌ی مبارزه و شهادت‌طلبی‌شان تقویت می‌شود و این به ضرر منافع انگلیس و دیگر اربابان بی‌بی‌سی است.
از خشم بی‌بی‌سی همین بس که می‌نویسد:
"حدود یک ماه پیش بود که صادق آهنگران خواند: "جبهه یاران رهبر را ببین، قاسم و عباس واکبر را ببین، پاسدارانی سلیمانی‌شان..." و فرماندهان سپاه را در حضور رهبر ایران به گریه انداخت."
در ادامه بی‌بی‌سی می‌نویسد:
"آغاز این‌چنینی جلسه عالی‌ترین فرماندهان نظامی ایران و آیت‌الله خامنه‌ای نشانه اهمیت نوحه و مداحی به‌عنوان یک قالب فرهنگی در جمهوری اسلامی است."
این امر نشانگر این مسئله است که بی‌بی‌سی می‌کوشد تا علاوه بر نشانه رفتن یک ارزش مذهبی که همان گریه‌ی بر مصیبت اهل‌بیت است، سطح مداحی و نوحه‌خوانی و عزاداری برای امام حسین علیه‌السلام را تا یک قالب فرهنگی پایین بیاورد درحالی‌که این امر به‌مراتب بالاتر از صرفاً یک قالب فرهنگی است این امر یک ارزش مهم دینی و مذهبی و حتی سیاسی است چراکه علاوه بر اینکه در دین بسیار به غمگین شدن برای غم اهل‌بیت پیامبر(ص) و شاد شدن با شادی ایشان سفارش شده‌ایم و روایات بسیاری در این باب داریم که مجال مطرح کردن آنان نیست، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) نیز جمله‌ی معروفی در این زمینه‌دارند:
"این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه‌داشته است"
این جمله بر اهمیت روضه‌ی امام حسین (ع) و اشک بر مصیبت ایشان اشاره می‌کند که باعث تقویت روحیه‌ی مبارزه با باطل، شهادت‌طلبی و جهاد می‌شود و درنتیجه زنده ماندن اسلام را در پی دارد یعنی دقیقاً همان چیزی که رسانه‌ی شوم انگلیس از آن در هراس است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل