796

بی‌بی‌سی شیپورچی داعش شد

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از ابوبکرالبغدادی

عملیات آزادسازی موصل پس از ماه‌ها کشمکش و اختلافات و رایزنی‌های سیاسی ساعت 2 بامداد روز دوشنبه (26 مهر 1395) با دستور مستقیم «حیدر العبادی» به‌عنوان نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای عراق آغاز شد.
شهر موصل مرکز استان نینوی به‌عنوان سومین شهر بزرگ عراق پس از بغداد و بصره محسوب می‌شود و استان نینوی با 32 شهر بزرگ و کوچک پس از استان الانبار دومین استان بزرگ عراق است.
در عملیات «نبرد موصل»، نیروهای ارتش، نیروهای یگان مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، الحشد الشعبی، پلیس استان نینوی و برخی نیروهای محلی ازجمله الحشد الوطنی از سمت جنوب و منطقه القیاره، عملیات را آغاز کردند و نیروهای پیشمرگه نیز از سمت شرق آزادسازی مناطق را پیش می‌برند.
نیروهای الحشد الشعبی هم برای حضور آن‌ها در عملیات آزادسازی موصل از سوی کشورهای غربی و برخی طرف‌های منطقه‌ای همچون ترکیه خط‌ونشان کشیده می‌شد از روز گذشته عملیات اصلی خود در محور جنوبی و جنوب غرب استان نینوی به سمت شهر تلعفر را آغاز کرده‌اند. هدف از این عملیات بستن راه داعش برای فرار به سوریه است.
دراین‌بین برخی رسانه‌ها همچون بی‌بی‌سی که از زمان به وجود آمدن داعش تا به امروز حتی حاضر به استفاده از لفظ تروریست برای داعش نشدند امروز هم با پیشروی روزانه و جلوتر از نقشه نیروهای عراقی به سمت مواضع این گروه تروریستی و فتح یکی پس از دیگری آن‌ها به نظر زیاد خوشحال به نظر نمی‌رسند و نابودی داعش در منطقه را پایانی بر نقشه‌های شوم خود در منطقه می‌پندارند. بنابراین یکی از سیاست‌های این شبکه در گزارش‌هایش بزرگنمایی داعش و در مقابل کم‌رنگ جلوه دادن پیروزی‌های نیروهای عراقی می‌باشد.
اخیراً این شبکه در گزارشی مفصل از شرایط شهر موصل مردم را سرگرم زندگی روزانه نشان می‌دهد و بی‌تفاوت نسبت به عملیات نیروهای عراقی و در طرف دیگر نیروهای داعشی را نشان می‌دهد که قسم یاد می‌کنند که تا آخرین لحظه عمر خود مقابله کنند. بی‌بی‌سی در بخش پایانی گزارش خود این‌گونه می‌نگارد: " بعید است نبرد موصل سریع و آسان به پایان برسد. قدرت‌های منطقه‌ای و کشورهای غربی هم با جدیت اخبار جنگ را دنبال می‌کنند، به‌خصوص که داعش از "برادران" دینی خواسته هر جای جهان که می‌توانند به دشمنان حمله کنند." مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل