846

داستان سازی بی‌بی‌سی برای نظامیان ایرانی در سوریه

6 سال قبل

هم رسانی

   تشییع جنازه شهید مدافع حرم در ایران ...

شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود تلاش کرده است تا با بازتاب اظهارات یکی از مقامات نظامی کشورمان مبنی بر مهیا بودن اعزام تعداد زیاد نیرو به سوریه برای نبرد با تروریست‌ها، از این سخنان در جهت اثبات ادعاهای پیشین خود بهره برداری کند ...

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکهٔ فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در گزارشی که اخیراً بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، با پرداختن جهت دار به اظهارات یکی از مقامات نظامی ایرانی در خصوص وجود توانایی اعزام تعداد زیاد نیرو به سوریه به منظور مقابله با تروریست‌ها، تلاش کرده است تا از این موضوع به نفع خود بهره برداری کرده و ادعاهای پیشینش در خصوص مداخله بیش از حد کشورمان در امور داخلی سوریه و ... را به اثبات رساند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با استفاده از تیتر «در صورت اجازه رهبر 'ایران آماده اعزام صدها هزار بسیجی به سوریه است'»، نوشته است: «سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، اولین مسئولیت بسیج را "ارتقای امنیت پایدار و بازدارندگی" خوانده و گفته است اگر رهبر ایران اجازه دهد، صدها هزار نفر از جوانان آمادگی حضور در جبهه جنگ در سوریه را دارند.

آقای باقری امروز پنج‌شنبه ۴ آذر در جشنواره "مالک اشتر" بسیج در تهران گفت "همین امروز در سوریه، همان تعداد اندکی که برای دفاع از حرم اجازه حضور یافتند نشان دادند که بسیجیان نخبه‌ترین رزمندگان و گل سر سبد دفاع از مقاومت هستند".

به گفته سرلشکر باقری، بسیج که یکی از نیروهای زیرمجموعه سپاه پاسداران است، در حال حاضر ۲۵ میلیون عضو دارد.

سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران هم در جشنواره بسیج گفته است که "جوانان ایرانی اشتیاق زیادی برای حضور در جبهه مقاومت دارند، اما راه برای آن‌ها بسته است".

آقای جعفری گفت که ممکن است جوانان از روش‌های دیگری خود را به سوریه برسانند اما از جوانان مشتاق خواست تا "این شور را در خود نگهدارند تا زمان آن برسد".

ایران می‌گوید رسماً در سوریه حضور نظامی رزمی ندارد و تنها به نیروهای این کشور کمک مستشاری و آموزشی می‌کند.

با وجود این دو روز پیش رئیس بنیاد شهید در ایران گفت که تعداد کشته شدگان ایران در سوریه از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفته است. »

این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان فرمانده کل قوا و ارشدترین فرمانده تمامی نیروهای نظامی کشورمان به صراحت بارها و بارها تأکید کرده‌اند که هر چند توان اعزام نیروی نظامی به سوریه در ایران وجود دارد، اما هدف ایران و سیاست کشورمان تنها کمک مستشاری و مشاوره ای به دوستان خود در سوریه و عراق است تا بتوانند بیشتر و بهتر با تروریست‌ها به مقابله برخیزند.

کمک‌های مستشاری ایران به سوریه نیز از سال 2011 و آغاز دیگری‌های تروریست‌ها در سوریه آغاز شده است و همچنان نیز با قدرت ادامه دارد.

در همین راستا سردار محمدعلی جعفری در روز 15 سپتامبر 2012، در یک کنفرانس خبری تأکید می‌کند که: "ما به کمک اطلاعاتی و مستشاری به سوریه به عنوان محور مقاومت می‌دهیم. ایران به این حمایت افتخار می‌کند."

سردار سرتیپ "سید مسعود جزایری" معاون بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در همین راستا، با تأکید بر این که حضور نظامی کشورمان در سوریه تنها در حد مستشاری و بر اساس راهبردها و سیاست‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفته است: " راهبردها و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در چارچوب آموزه‌های دینی، عقلانیت، مصالح امت اسلامی و منافع ملی تعریف می‌شود و برخلاف سیاست‌های متزلزل و متناقض مدعیان دموکراسی، حقوق بشر و مبارزه با تروریسم، از استحکام و پایداری برخوردار است.بر همین اساس برغم انتشار اخباری کذب و بی اساس مبنی بر خروج و یا کاهش نیروهای مستشاری ایران در سوریه که در راستای جنگ روانی علیه جبهه ضد مقاومت تولید شده است، حضور مستشاری ما در ابعاد مختلف و متناسب با الزامات صحنهٔ نبرد ضد تروریسم تکفیری در سوریه تا زمان مقتضی تداوم خواهد داشت. "

بعلاوه، رهبری ایران بارها تأکید داشته‌اند که سوریه نیازمند برگزاری انتخاباتی مردمی و قانونی است، اما به این شرط که کشورهای غربی و عربی دست از حمایت‌های خود از تروریست‌های فعال در این کشور برداند؛ اما ما هر روزه شاهد تداوم و تشدید این حمایت‌ها بوده و هستیم و این راهی جز همکاری با سوریه برای مقابله با این جنایت کاران و در نتیجه بازگشت امنیت به منطقه باقی نگذاشته است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل