849

دست‌وپا زدن بی‌بی‌سی برای حذف عفاف

6 سال قبل

هم رسانی

   تلاش رسانه های غربی برای حذف حجاب

بارها شاهد این مسئله بوده‌ایم که بی‌بی‌سی به بهانه‌های مختلف کوشیده است تا حجاب عفاف زنان را زیر سؤال ببرد.
قبل از اینکه حجاب عفاف یک قانون اسلامی باشد یک امر پسندیده برای زنانی است که در سراسر جهان زندگی می‌کنند و می‌خواهند که با جنسیتشان برخورد مغرضانه نشود و هنرهای ذاتی و انسانیتشان دیده شود.
اما آنچه این روزها بی‌بی‌سی در پی اثبات و تبلیغ آن است این امر است که زنان باید برای اینکه مورد سوءاستفاده‌ی مالی و یا جنسی قرار نگیرند بهتر است خودشان با دست خود بی‌عفتی خود را فریاد بزنند از این موارد می‌توان به موردی اشاره کرد که این عمل احمقانه را برای اثبات بی‌حیایی خود انجام داده است:
"تصمیم گرفتم ویدئوی رقص را روی صفحه فیس‌بوک خودم منتشر کنم تا همه دنیا آن را ببینند. در پیام همراه آن نوشتم:"دیروز یک عده مرد با منتشر کردن این ویدئوی خصوصی از رقصیدن با دوستانم سعی کردند مرا شرمسار کنند. با نوشتن این پیام اعلام می‌کنم که بله این ویدئوی من است و نه خیر من از بدنم خجالت نمی‌کشم.من به تصورات غلط و رایج در جوامع شرقی در مورد بدن زنان باور ندارم و این مسائل را پشت سر گذاشته‌ام. من خجالت نمی‌کشم چون با خوشحالی می‌رقصیدم، درست همان‌طور که در عروسی خواهرم در جمع رقصیدم."
به نظر می‌رسد بی‌بی‌سی در تلاش است تا با انتشار این نمونه‌های غیرطبیعی به مخاطب خود این مسئله را القا کند که کنار گذاشتن حجاب امری معقول است و داشتن آن غیرعقلانی و بی‌عفتی امری طبیعی است و کسی از بابت اینکه فیلم و عکس خصوصی‌اش در فضای مجازی منتشر شود نباید نگران باشد.
ضمناً بی‌بی‌سی در این مصاحبه به عقاید زنان مسلمان توهین کرده و این جمله را نشر داده است که تصورات زنان شرقی غلط است.
آنچه واضح است این مسئله است که کابوس همیشگی دشمنان اسلام حجاب و عفاف بانوانی است که قرار است آینده‌ی بشریت را تربیت کند و بی‌عفتی همان گزندی است که اگر به دامان زن مسلمان برسد جامعه‌ی او را بیمار و شکننده می‌کند و این همان نکته‌ی ظریفی است که بی‌بی‌سی دریافته و آن را نشانه گرفته است. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل