870

دشمنی بی‌بی‌سی با فرزند آوری

5 سال قبل

هم رسانی

   دشمنی بی‌بی‌سی با فرزند آوری

مدتی است که بی‌بی‌سی با انحاء مختلف به دنبال دلسرد کردن زنان از فرزند آوری و مادر شدن است.
بی‌بی‌سی این هدف خود را در قالب یادداشت‌های متنوع به‌گونه‌ای جلو می‌برد که به‌مرورزمان به مخاطب القا شود که مادری کردن و تربیت فرزند احمقانه‌ترین کار دنیاست.
برای مثال می‌توان به یادداشتی که در بخش "صد زن" در مورد سقط‌جنین منتشرشده است اشاره کرد.
در این یادداشت در مورد زنی بحث می‌شود که از حاملگی خود ناراضی است و این‌گونه شرح مشکل خود را نوشته است:
" با خودم صادق بودم و می‌دانستم که به‌زحمت از پس بزرگ کردن همین دو بچه برمی‌آیم و می‌دانستم که قطعاً به آن حد مادر خوبی نیستم که درعین‌حال از یک نوزاد دیگر هم نگهداری کنم."
در این قسمت مشاهده می‌کنیم که بی‌بی‌سی با پرداختن به شرح‌حال این افراد قصد دارد که ضد سیاست امروز جامعه‌ی ایران که تشویق خانواده‌ها به فرزند آوری است عمل کند و قصد دارد که مخاطب را بی‌ذوق و بی‌انگیزه کند و او را از زحمات مادر شدن بترساند و او را ناامید و دلسرد کند به‌گونه‌ای که یک زن مخاطب این یادداشت به این نتیجه برسد که من هرگز نمی‌توانم مادر خوبی برای چند فرزند باشم.
رفتار مضحک بی‌بی‌سی دراین‌باره به‌جایی می‌رسد که با آوردن چنین جملاتی از فرد مورد تأیید خود قصد دارد به هدف خود برسد:
"دختر بزرگ‌ترم از همان روزهای تولد خواهر کوچکش به او شدیداً حسادت می‌کرد و هر بار می‌دید که به او شیر می‌دهم پاهایش را به زمین می‌کوبید و فریاد می‌کشید نه!"
آیا مخاطب امروز نمی‌داند که مشکلاتی از قبیل حسادت کودکان به یکدیگر توجیه و راه‌حل روان‌شناختی دارد و امری پیش‌پاافتاده است؟
آیا زنان به دلیل اینکه می‌ترسند بچه‌ها به هم حسادت کنند از مادر شدن صرف‌نظر کنند؟
این‌ها تنها دست‌وپا زدن‌های کودکانه‌ی بی‌بی‌سی برای جلوگیری از فرزند آوری است و از دشمنی او باسیاست‌های کلی جامعه‌ی اسلامی ایران سرچشمه می‌گیرد هم‌چنین از هدف شوم او برای از هم پاشیدن بنیان خانواده ناشی می‌شود چراکه در یادداشت‌های بسیاری مشاهده می‌کنیم که بی‌بی‌سی حتی پیوند مقدس ازدواج را به سخره می‌گیرد و نوعی تحمیل به نوع بشر می‌داند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل