897

بی‌بی‌سی از دست‌های آلوده به خون در سوریه می‌گوید!

5 سال قبل

هم رسانی

   باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی با بازتاب خاص اظهارات باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، دست‌های ایران و روسیه را آلوده به خون مردم سوریه دانسته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که امروز بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، در ادامه تلاش‌های غرب برای کاستن از ارزش بالای آزادسازی حلب از چنگ تروریست‌های فعال در سوریه، با بازتاب اظهارات خاص باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا، مدعی شده است که دست‌های ایران و روسیه به خون مردم سوریه آلوده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش، با انتشار تیتری تحت عنوان «اوباما: دست سوریه، ایران و روسیه به خون آغشته است»، می‌نویسد: «باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفته است که دولت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و حامیان آن، ایران و روسیه، مسئول کشتار غیرنظامیان در حلب هستند.

همزمان گزارش شد که وزیر خارجه ترکیه روز جمعه در تلاش برای حل بحران حلب "۱۳ بار" با همتای ایرانی‌اش صحبت کرده است.

آقای اوباما در آخرین کنفرانس خبری خود پیش از پایان سال گفت: "کل جهان از تهاجم وحشیانه رژیم سوریه و متحدان روسی و ایرانی آن در شهر حلب وحشت‌زده است" و افزود که "آن‌ها مسئول این فجایع هستند و دستشان به خون (این مردم) آغشته است."

او این سؤال را مطرح کرد که گاهی مطمئن نیست آمریکا به‌اندازه کافی برای متوقف کردن جنگ داخلی سوریه تلاش کرده است یا نه بااین‌حال می‌گوید که هرگز راه‌حلی واقع‌بینانه برای جلوگیری از خشونت‌ها در سوریه پیدا نشده است.

آقای اوباما که ریاست جمهوری او ماه آینده پایان می‌یابد خواستار استقرار ناظران بی‌طرف برای زیر نظر گرفتن تلاش‌های تخلیه حلب از غیرنظامیان شد.

او به بشار اسد که کشورش برای ۵ سال درگیر جنگ داخلی بوده گفت که قادر نخواهد بود "با کشتار به مشروعیت برسد."

همزمان جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است: "مطلقاً هیچ توجیهی برای بی‌رحمی وحشیانه رژیم (سوریه) و متحدان روسی و ایرانی آن علیه غیرنظامیان طی هفته‌های اخیر یا درواقع چند سال اخیر وجود ندارد."

او افزود: "ما شاهد بروز احساسات افسارگسیخته فرقه‌ای هستیم. کاری که رژیم اسد می‌کند کمتر از یک قتل‌عام نیست." »

اما در شرایطی رئیس‌جمهور آمریکا این‌گونه دیگران و به‌ویژه ایران و روسیه را به نقش داشتن در قتل‌عام غیرنظامیان سوری متهم می‌کند که خود، کابینه‌اش و کشورش، عامل اصلی تمام بدبختی‌های منطقه و البته تمامی جنایت‌های ضد بشری سال‌های اخیر در سوریه بوده است.

خاطرات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق دولت اوباما در آمریکا و اطلاعات افشاشده توسط ادوارد اسنودن، کارمند اسبق سازمان اطلاعات و جاسوسی ایالات‌متحده در خصوص نقش آشکار و بارز این کشور در پایه‌ریزی و ایجاد داعش در منطقه را می‌توان نادیده گرفت؟!

بودجه رسمی ایالات‌متحده برای آموزش و تجهیز از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را چگونه می‌توان تفسیر کرد که به نتیجه‌ای جز تلاش برای تداوم خشونت در این کشور نرسید؟!

آیا اگر ایران و روسیه، حزب‌الله و مردم خود سوریه در مبارزه با تروریسم متحد نمی‌شدند، موفقیت‌های چشم‌گیری ازجمله آزادسازی حلب قابل‌تصور بود؟!

این موفقیت‌ها به‌قدری برای غرب و حامیان تروریست در سوریه سنگین بوده است که امثال باراک اوباما، تاب جشن و شادی و پای‌کوبی ملت سوریه برای خلاص شدن از شر تروریست‌ها در حلب را نیاورده و با طرح این‌گونه اتهامات بچگانه تلاش می‌کنند تا خود را از این شکست دور نگاه دارند.

اما آیا همه مردم دنیا، به‌ویژه مردم منطقه و سوریه که با گوشت و پوست خود جنایات تروریست‌ها را درک کرده‌اند، به‌قدری ساده‌لوح و ناآگاه هستند که با طرح این‌گونه اتهامات بی‌شرمانه از سوی مقامات آمریکایی، همه واقعیت را فراموش کرده و نادیده گرفته و دروغ‌هایشان را بپذیرند؟! آن‌هم در شرایطی که آمریکا به‌جای کمک به عملیات آزادسازی حلب، تسلیحات خود را و حمایت‌های مادی و سیاسی خود را به تروریست‌ها می‌رساندند تا بیشتر در این شهر حضور داشته و جنایت کنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل