911

چرا بی‌بی‌سی برای تروریست های محاصره شده در حلب دل می سوزاند؟

6 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی برای تروریست های محاصره شده در حلب دل می سوزاند؟

از چند روز پیش که شکست تروریست ها در حلب و سقوط این شهر قطعی شده بود بی‌بی‌سی فارسی دائما در گزارش های خود از این منطقه، نگرانی خود از جان غیر نظامیان را مطرح می کند تا شاید بتواند اندکی از بزرگی این پیروزی بکاهد.
نگاهی به جملاتی که بی‌بی‌سی در گزارش های خود از آنها استفاده می کند تصدیق کننده نکته فوق می باشد. به برخی از این جملات در ادامه دقت کنید: "ساعاتی قبل کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که بمباران آخرین بخش های حلب که در دست شورشیان است ممکن است جنایت جنگی باشد.

سازمان ملل گفت که حملات هوایی دولت سوریه و متحدان آن به نواحی "مملو از جمعیت" به احتمال زیاد ناقض قوانین بین المللی است.
خشونت ها روز چهارشنبه پس از آتش بسی که سه شنبه اعلام شده بود از سر گرفته شد.

زید بن رعد حسین، کمیسر عالی حقوق بشر، گفت که دولت سوریه "مسئولیت روشنی برای اطمینان از امنیت غیرنظامیان دارد."
همزمان بی‌بی‌سی دریافته که نیروهای غربی با استفاده از ماهواره و هواپیماهای بدون سرنشین مشغول جمع آوری شواهد جنایات احتمالی جنگی در حلب و سایر نقاط سوریه هستند."

سئوالی که باید از بی‌بی‌سی و سازمان های حقوق بشری پرسید این است که در 5 سال گذشته در چه سوراخی خفته بودند که یادی از مردم سوریه نمی کردند؟ آن زمان که تروریست ها مناطق مختلف سوریه را به خاک و خون کشیده بود این شبکه به چه پروژه ای مشغول بود؟ به موقع گردن زدن ها و اعدام های خیابانی بی‌بی‌سی کجای ماجرا قرار گرفته بود؟
اما شاید سئوال اساسی این باشد که به واقع چرا این شبکه از تروریست ها حمایت می کند؟ 

پاسخ اما زیاد سخت نیست بی‌بی‌سی و دولت متبوعش امروز شاهد آن هستند که دیگر خاورمیانه ای که به گمانش با نابودی سوریه و عراق ترسیم می کردند وجود خارجی ندارد امروز خاورمیانه جدید بر اساس نقشه ای ترسیم خواهد شد که محور مقاومت آن می کشد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل