924

عوامل مرگ غیر طبیعی؛ نظرات شما

5 سال قبل

هم رسانی

   جنگ-از عوامل مرگ غیر طبیعی

مشاهده شما از مرگ‌های غیرطبیعی در اطراف‌تان چیست؟ آیا مشاهده شما از کشته شدن افراد در حوادثی غیر از مرگ طبیعی و کهولت سن بیشتر شده یا کمتر؟ چطور می‌شود جلوی این مرگ‌های غیرطبیعی را گرفت؟
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفته، بیشترین علت مرگ غیرطبیعی ساکنان استان تهران در نیمه نخست سال ۹۵ تصادفات بوده است و در شش ماه ۷۵۶ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ غیرطبیعی بنا بر تعریف پزشکی قانونی ایران به مرگ‌هایی گفته می‌شود که در پی وقوع حوادث ناشی از تصادف‌، سوءمصرف مواد مخدر، سقوط از بلندی، سوختگی، مصرف مواد روانگردان مسمومیت دارویی، سلاح سرد یا گرم، مصرف الکل و غیره رخ می‌دهد.
به نظر شما در دنیا موثرترین عامل مرگ های غیر طبیعی چیست؟ آیا به مواردی از این دست برخورد داشته اید؟

برخی آمارها نشان دهنده ی تاثیر عوامل موثری همچون مواد مخدر و تصادفات رانندگی هستند؛ همچنین عواملی نظیر مسمویت و وقوع حوادث غیر مترقبه نیز سهم بالایی در مرگ غیر طبیعی به خود اختصاص می دهند. اما قدر مسلم آن است که جنگ و استفاده از ابرارآلات کشتار جنگی علیه یک ملت، یا مذهب و یا نژاد، بیشترین قربانی را می گیرید؛ این در حالی است که در برخی کشورها نظیر آمریکا حمل اسلحه گرم -در برخی ایالات این کشور- آزاد است و بارها اخباری مبنی بر حملات مسلحانه به مردم بی گناه نیز در صدر اخبار آمریکا و جهان قرار می گیرد.

به نظر شما بدترین و ظالمانه ترین شکل مرگ غیر طبیعی چیست؟ آیا تا کنون تجربه ای از برخورد با خانواده های چنین قربانی هایی دارید؟

در حال حاضر بیشترین آمار مربوط به مرگ غیر طبیعی اختصاص دارد به کشورهایی نظیر سوریه و عراق که در راه عقاید خود و حفظ خاک کشور خود به کام مرگ فرو می روند؛ عامل اصلی این فجایع نیز داعش است که با پشتیبانی های غرب تا بن دندان مسلح است و این حوادث تکان دهنده را رقم می زند.

شما می توانید مشاهدات، خاطرات و نظرات خود را با دیگران از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل