933

ناراحتی بی‌بی‌سی از موضع رئیس‌جمهور نسبت به سالروز 9 دی

5 سال قبل

هم رسانی

   ناراحتی بی‌بی‌سی از موضع رئیس‌جمهور نسبت به سالروز 9 دی

"مردم احساس کردند به امام حسین(ع) توهین شده در 9 دی چه کردند؟ 9 دی به خاطر عشق ملت ایران به امام حسین بود. باز نرویم از این استفاده جناحی کنیم، 9 دی حرکت بزرگ مردم برای دفاع از امام حسین، خاندان رسالت، حق، نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت‌فقیه در مسیر حق بود، مربوط به این جناح و آن جناح نبود، توهین به امام حسین و عاشورا را کسی نمی‌تواند تحمل کند." این بخشی از سخنان حسن روحانی رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران در آستانه یوم‌الله 9 دی است که خشم بی‌بی‌سی فارسی را برانگیخت.
بی‌بی‌سی فارسی که خود از حامیان اصلی و رسانه‌ای جریان فتنه در انتخابات سال 88 بود، پس حضور خودجوش و میلیونی مردم در 9 دی 88 و درنهایت شکست جریان فتنه در داخل کشور همیشه در این سال‌ها سعی کرده که این حادثه عظیم و بزرگ، که حتی بسیاری از رسانه‌ها و کارشناسان غربی به عظمت و بزرگی آن اذعان داشتند را سانسور کند.
اما امسال و در پی سخنان رئیس‌جمهور ایران در خصوص این حادثه بزرگ که در ابتدای متن به آن اشاره شد بی‌بی‌سی نتوانست از کنار آن به‌راحتی بگذرد. این شبکه وابسته به دولت انگلیس در گزارشی مفصل در خصوص صحبت‌های رئیس‌جمهور ابتدا سعی کرد که اصل راهپیمایی خودجوش و مردمی 9 دی 88 را یک راهپیمایی فرمایشی عنوان کند که مردم به‌فرمان حکومت به خیابان‌ها آمدند که حتی اگر این قرائت بی‌بی‌سی از این راهپیمایی را بپذیریم باید گفت که تلاش‌های بی‌بی‌سی و نیروهایش برای ضربه زدن به این حکومت نوعی آب در هاون کوبیدن است زیرا حکومتی که با یک اشاره می‌تواند مردم را به‌صورت میلیونی بسیج کند قطعاً به این راحتی‌ها که بی‌بی‌سی و دولت متبوعش به دنبال ضربه زدن به آن هستند محقق نخواهد شد.
بی‌بی‌سی اما بخش اصلی گزارش خود را به سخنان رئیس‌جمهور اختصاص داد و قرائت وی از 9 دی را که درواقع به گفته بی‌بی‌سی همان قرائت حاکمیت هست را نوعی حرکت انتخاباتی از سمت وی برای کسب آرا اصول‌گرایان خواند. بی‌بی‌سی اما به همین تحلیل بسنده نکرد و آقای روحانی را به عدم رأی اصلاح‌طلبان و احتمال عبور جریان اصلاحات از وی را در صورت استفاده از این تیپ ادبیات تهدید کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل