939

عقده‌گشایی در 9 دی

5 سال قبل

هم رسانی

   9 دی - روز بصیرت

بزرگداشت حماسه 9 دی در اقصا نقاط کشور مانند هرسال برگزار شد. یادآوری و ارج نهادن برای روزی که به گفته‌ی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت حماسه نهم دی " اگر 9 دی نمی‌بود اقتدار نظام تضعیف می‌شد. " لذا این روز مهم و مبارک امسال نیز با شور و شکوه برگزار شد و اهمیت آن را هم ما می‌دانیم و هم آن‌ها! کسانی که چشم دیدن این روز از تقویم را ندارند!
در پایتخت نیز با توجه به جمعیت و به فراخور شرایط، نصب تبلیغات و اطلاعیه‌های لازم صورت پذیرفته و شهر در این ایام رنگ حماسه به خود گرفته و بدیهی است اگر این برای معاندان خوشایند نباشد. یادآوری روزی که تمام رشته‌های بدخواهان نظام را پنبه کرد و حاصل سال‌ها برنامه‌ریزی و هزینه‌ی اربابان ستم را بر باد داد؛ و این روز برای این گروه خشنود کننده نیست، نه‌فقط که خوشایند نیست بلکه بسیار هم آزاردهنده است و این ادعا از شواهد و قراین قابل استنتاج است.

دلیل این‌که چرا بخش فارسی‌زبان تلویزیون بی‌بی‌سی راه‌اندازی شد را اغلب شنیده‌اند؛ «ساماندهی و جهت‌دهی به جریان فتنه 88 و در کنار آن تشکیل پایگاه تأثیرگذاری بر افکار مردم در بحبوحه‌ی هیجانات احساسی در فضای انتخابات»؛ کما این‌که تاریخ شروع به کار تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی و برنامه‌هایی که در آن زمان و دقیقاً چند ماه قبل از "انتخابات ریاست جمهوری در ایران" تولید کرد، بر این عقیده مهر تأیید می‌زند. از طرفی انگلیس با صرف هزینه‌ی های گزاف جهت اداره‌ی این شبکه بدون شک به دنبال دستیابی به نتیجه بوده که تمام جریانات فتنه‌ی 88 با تظاهرات 9 دی رنگ‌باخته است؛ از همین رو بیش از هر جریان فکری مخالف دیگری، انگلیس است که در 9 دی زخم‌هایش جریحه‌دار می‌شود و تجلی آن در واکنش کارکنان رسانه‌ی دولتی انگلیس مشهود است که نسبت به بزرگداشت حماسه 9 دی حساس هستند.

یکی از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی به نام "مهدی پرپنچی" در صفحه شخصی شبکه‌ی اجتماعی خود نسبت به تابلوی "9 دی" نصب‌شده در تهران واکنش نشان داد و نگارش خاص این عبارت را به "ودکا" تشبیه کرد! پس از او "پونه قدوسی" مجری سابق بی‌بی‌سی فارسی که پس از رسوایی‌های اخلاقی از این شبکه به‌صورت نیمه محترمانه! کنار گذاشته شد نیز به تقلید از همکار قدیمی خود به همین تشبیه نگارشی مابین "9 دی" و "ودکا " پرداخت؛ اگر بگذریم تشریح این‌که چرا کارکنان این شبکه چنین عقده‌ای نسبت به این روز دارند و بگذریم از این‌که آیا راهی جز دهن‌کجی یافته‌اند یا خیر، اشاره به یک نکته خالی از لطف نخواهد بود، و آن این‌که بیش با نگاه به صفحه‌ی شخصی این دو و مشاهده‌ی آنچه نوشته‌اند، نوع افکاری که در سر این دو می‌گذرد را می‌توانیم دریابیم؛ و یادآوری همان شعر معروف: "هرکسی از ظن خود شد یار من..." !!؛ و صدالبته که این دو و همکارانشان جهت فراموشی "درد" و فروخوردن عقده‌ی چندساله به همان نوشیدنی‌ها و چه‌بسا که بیشتر نیاز دارند!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل