977

رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و رویکرد بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   آیت الله هاشمی رفسنجانی

پیکر آیت‌الله اکبر هاشمی ‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز سه‌شنبه ۲۱ دی در آرامگاه حضرت امام خمینی (ره) به خاک سپرده شد. وی روز یکشنبه به دنبال ایست قلبی در بیمارستان شهدای تهران دار فانی را وداع گفت.
بی‌بی‌سی فارسی به‌عنوان زبان گویای وزارت امور خارجه انگلیس تیتر تمام بخش‌های مهم سایت خود را به جنبه‌های مختلفی از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اختصاص داده که بررسی آن خالی از لطف نخواهد بود.

چرا بی‌بی‌سی فارسی دقیقاً پس‌ازاین واقعه به نقاط افتراق دیدگاه‌ها اشاره‌کرده است؟ آیا اکنون بهترین زمان برای این مباحث است؟

در روزی که تمام مردم ایران در غم از دست دادن یکی از مهم‌ترین ارکان حکومتی خود به عزاداری مشغول هستند، بی‌بی‌سی فارسی موضوع برنامه "نوبت شما " را با اشاره به این ضایعه "میراث هاشمی رفسنجانی برای ایران " قرار داده و در توضیح این تیتر تماماً مدعی می‌شود که آن مرحوم با نظام جمهوری اسلامی ایران اختلاف نظراتی داشته؛ این در حالی است که امام خامنه‌ای حتی در پیام تسلیت خود نیز از وی به‌عنوان "رفیق دیرین، هم‌سنگر و هم‌رزم " یادکرده‌اند.

به نظر شما چرا بی‌بی‌سی فارسی سعی در القای وجود اختلاف میان رهبری و هاشمی رفسنجانی دارد؟

شما می‌توانید نظرات و دیدگاه‌های خود را از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل