995

ترامپ نیامده محبوبیتش افت کرد

5 سال قبل

هم رسانی

   دونالد جان ترامپ رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا علی‌رغم آنکه بسیاری را در ایالات‌متحده آمریکا شگفت‌زده کرد، اما این نتایج نشان‌دهنده عمق مشکلات و بحران در جامعه آمریکا بود.
ترامپ از عدم صداقت و نماد حفظ وضع موجود بودن هیلاری کلینتون استفاده کرد و علی‌رغم داشتن آرای کم‌تر به لطف سیستم الکترال کالج به کاخ سفید راه یافت؛ اما ظاهرا این روزها چندان اوضاع به سود ترامپ سرمایه‌دار نیست. در نظرسنجی اخیر دانشگاه کوینیپیاک آمریکا، محبوبیت دونالد ترامپ، نامزد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، بسیار کاهش‌یافته است. روزنامه ایندیپندنت نوشت: دونالد ترامپ به‌عنوان غیر محبوب‌ترین رئیس‌جمهور در تاریخ معاصر آمریکا انتخاب شد و در روزهای پس از انتخابات این عدم محبوبیت در حال افزایش است.
بر اساس نظرسنجی جدید دانشگاه کوینیپیاک جایگاه ترامپ به دوران پیش از پیروزی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بازگشته است و مردم این کشور نگران خلق‌وخوی وی و مسیری هستند که آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری وی به آن سمت هدایت می‌شود. به نظر می‌رسد مشاجرات مداوم ترامپ وی را به جایگاهی که قبل از پیروزی در انتخابات قرار داشت، بازگردانده است. دانشگاه کوینیپیاک اولین نظرسنجی باکیفیت بالا را انجام داده که از زمان انتخاب ترامپ تاکنون دو بار درباره وی نظرسنجی کرده است. در نظرسنجی کوینیپیاک در ماه نوامبر مشخص شد که محبوبیت ترامپ که از 34 درصد به 44 درصد رسیده بود به 37 درصد کاهش پیداکرده است. اکنون اکثریت (51 درصد) نظر مساعدی نسبت به وی ندارند.
به‌علاوه، این نظرسنجی نشان می‌دهد اعتماد به ترامپ به‌طور فراگیر کاهش‌یافته است. گرچه در ماه نوامبر 59 درصد به چهار سال آینده دوران ریاست‌جمهور ترامپ خوش‌بین بودند، اما امروز این تعداد به 52 درصد کاهش‌یافته است. درحالی‌که 41 درصد فکر می‌کردند ترامپ رئیس‌جمهوری بهتر از اوباما خواهد بود، اکنون 34 درصد چنین عقیده‌ای دارند و درحالی‌که 52 درصد عقیده داشتند وی به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد، اکنون این تعداد به 47 درصد رسیده است. در ماه نوامبر 40 درصد بر این نظر بودند که سیاست‌های ترامپ به اوضاع مالی مردم کمک خواهد کرد، اما اکنون 27 درصد چنین نظری دارند و در آن زمان 53 درصد گفتند وی کشور را به مسیر درستی هدایت خواهد کرد که اکنون تعداد آن‌ها به 45 درصد کاهش‌یافته است.
بر اساس این نظرسنجی، نظر مردم آمریکا درباره صداقت ترامپ نیز کاهش‌یافته است و از 42 درصد به 39 درصد رسیده است. این کاهش محبوبیت در مهارت‌های رهبری وی (از 56 درصد به 49 درصد)، دلسوزی وی برای قشر متوسط (از 51 درصد به 44 درصد) و توانایی او در متحد کردن کشور (از 47 درصد به 40 درصد) نیز در این نظرسنجی مشهود است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل