1000

وقتی بی‌بی‌سی از آیت‌الله هاشمی با عنوان "پدرخوانده" یاد می کند

6 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی از آیت‌الله هاشمی با عنوان "پدرخوانده" یاد می کند

رحلت آیت هاشمی ثابت کرد که فارسی تکلیفش با خودش هم مشخص نیست. بی‌بی‌سی فارسی که از اعمال سیاست های رسانه ای خود تنها منافع خود و دولت متبوعش انگلیس برایش مهم است و در این مسیر به هر چیزی حتی بی اخلاقی های سیاسی و رسانه ای حاضر است متوسل شود.
تا جایی که شبکه ای همچون بی‌بی‌سی که ادعای بی طرفی رسانه ای و حرفه ای بودن دارد برای تحت تاثیر قرار دادن فضای پس از وفات آقای هاشمی ادعای عجیب آزارجنسی زنان را در جریان تشیع جنازه آیت‌الله هاشمی با توسل به چند توئیت ناشناس مطرح می کند. نمونه هایی همچون این جریان ثابت کرد که این شبکه در جریان مرگ آقای هاشمی حتی به اولیات رسانه ای هم پایبند نیست.
بی‌بی‌سی این بی اخلاقی های خود را نه تنها در قبال نظام بلکه در قبال شخص به آیت‌الله هاشمی اثبات رساند. بی‌بی‌سی که تا پیش از مرگ آقای هاشمی به گمان واهی اینکه می تواند ایشان را از بدنه نظام و انقلاب جدا سازد از ایشان یک اسطوره و قهرمان ملی ساخته بود تا جایی که در عرصه انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از لیست مورد حمایت آیت‌الله هاشمی،حمایت تمام قدی را انجام داد. اما به یکباره پس از مرگ ایشان ورق برگشت و وقتی بی‌بی‌سی حمایت تمام قدنظام را از ایشان دید تمام تلاش خود را در راستای ایشان به کار گرفت.
اخیرا هم بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی تحت عنوان "مرگ پدرخوانده و آینده مبهم نظام" سعی کرد که پای آقای هاشمی را به پرونده های امنیتی همچون قتل های زنجیره ای باز کند و ایشان را عامل این پرونده ها نشان دهد. بی‌بی‌سی در بخشی از یادداشت خود اینگونه می آورد: "از قتلهای زنجیره‌ای تا کشتار میکونوس، از جریان برکناری بنی‌صدر تا تعیین رهبری، از رسوایی ایران-کنترا تا ماجرای جام زهر، هاشمی چهره‌ای بود که تا سالها همه‌ سرنخها به نام او ختم می‌شد؛ مرد مرموزی که به باور عمومی از پشت پرده، همچون بازیگردان یک عروسک خیمه شب بازی، نخ‌ها را تکان می‌داد و نمایش را، خواه از شورای انقلاب و خواه از شورای عالی دفاع، خواه در مجلس و خواه در دولت، صحنه‌گردانی می‌کرد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل