10255

رشد بی سابقه شمار افرادی که با چاقو در انگلستان بازداشت می‌شوند

3 سال قبل

هم رسانی

به گزارش بی بی سی، شمار افرادی که با همراه داشتن چاقو یا سایر سلاح‌های غیرقانونی در انگلستان و ولز دستگیر می‌شوند به بالاترین میزان در ۹ سال اخیر رسیده است. براساس آمار سال جاری تا ماه مارس پلیس و دادگاه‌ها به ۲۲۰۴۱ مورد جرایم مرتبط با حمل چاقو و یا سایر سلاح‌های غیرقانونی رسیدگی کرده‌اند.
وزارت دادگستری بریتانیا گفته که این میزان حاکی از افزایش ۳۴ درصدی این گونه جرایم از سال ۲۰۱۵ میلادی است که این بالاترین آمار از سال ۲۰۱۰ بشمار می‌رود. تقریبا دو سوم از پرونده‌های مربوط به این نوع جرم به صدور فوری حکم زندان منجر نمی‌شود.

در پی افزایش حملات و قتل‌هایی که جوانان در آن دخیل هستند، بحث‌های زیادی در باره مسئله جرائم مرتبط با حمل چاقو در جریان است. به گفته وزارت دادگستری بریتانیا، از هر ۵ نفری که محکوم شده و یا اخطار گرفته یک نفر آنها بین ۱۰ تا ۱۷ ساله بوده است که این میانگین سنی اندکی پایین‌تر از سال گذشته میلادی است.

وزارت دادگستری از مارس ۲۰۰۹ اقدام به انتشار آمار و ارقام مرتبط با این گونه جرایم را کرده است.

این وزارتخانه همچنین گفته که متوسط حکم بازداشت از ۷.۲ ماه برای افراد بالغ به ۷.۹ ماه افزایش یافته و برای افراد ۱۶ و ۱۷ ساله زمان بازداشت از ۵.۹ به ۷.۷ ماه افزایش یافته است.

به گزارش بی بی سی، شارلوت پیکلز از موسسه رفورم گفته که این آمارو ارقام نشان می‌دهد که احکام سنگین‌تر جواب جرایم مرتبط به حمل سلاح نیست. ساجد جاوید، وزیر کشور بریتانیا در مارس سال جاری خواستار آن شد که با جرایم مرتبط با حمل سلاح "نظیر یک بیماری" برخورد شود. او از بخش‌های دولتی خواست تا در جلوگیری از خشونت‌های جدی کمک کنند. رابرت باکلند، معاون وزیر دادگستری در واکنش به آمار و ارقام ارائه شده در این مورد گفت که دولت متعهد است تا تمام تلاش خود را برای توقف جرائم مرتبط با حمل سلاح و نتایج مخرب آن انجام دهد.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل