10258

وضعیت اسف بار نژادپرستی در مدارس انگلیس

3 سال قبل

هم رسانی

   نژادپرستی...

به اعتراف بی‌بی‌سی یک بنیاد خیریه انگلیسی در گزارشی گزارش کرده است که بچه‌ها در این کشور از سن ۱۰ سالگی تلاش می‌کنند ظاهر خود را طوری تغییر دهند که مورد آزار و تنفر نژادی قرار نگیرند.

بنیاد خیریه ی ان‌اس‌پی‌سی‌سی (انجمن ملی پیشگیری از خشونت علیه کودکان) می گوید این کودکان با لوازم آرایش، پوست خود را روشن می‌کنند تا در مدرسه مورد آزار زورگو‌ها یا تبعیض و آزار نژادی قرار نگیرند.

این تحقیق نشان می‌دهد که آزار نژادی و زورگویی و قلدری میان کودکان از سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرده و به یک از هر پنج کودک رسیده است. در سراسر بریتانیا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۵۰۰ جرم مبتنی بر تنفر نژادی نسبت به کودکان انجام شده است که به معنای به طور متوسط روزی ۲۹ مورد است.

دختر ۱۰ ساله‌ای به این بنیاد خیریه گفت "تلاش می‌‌کند صورتش را سفید‌تر کند" چون دیگران می‌گویند صورتش "کثیف" است. دختری که با سرویس تلفنی مشاوره برای بچه‌ها تماس گرفته بود تا در مورد آزار و اذیت‌هایی که دیده بود حرف بزند، گفت: "دوستانم دیگر با من بازی نمی‌کنند چون مردم به آنها می‌گویند که چرا با کسی که صورتش اینقدر کثیف است، دوست هستند".

"من در بریتانیا به دنیا آمده‌ام اما به من می‌گویند به کشور خودت برگرد و من سر‌در‌نمی‌آورم، چون من بریتانیایی هستم. من تلاش کردم صورتم را با آرایش سفید‌ کنم تا بتوانم با آنها دوست باشم. من دلم می‌خواهد از مدرسه رفتن لذت ببرم".

دختر ۱۱ ساله ی آسیایی هم با خط تلفنی مددکاری ومشاوره تماس گرفته بود و گفت که چطور تلاش می‌کرده است با خط ‌چشم ظاهر خود را تغییر دهد.
او گفت:" من در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفتم چون چینی هستم. بچه‌های دیگر می‌گفتند پوست من زرد است، اسم روی من می‌گذاشتند و همه اینها مرا خیلی رنج می‌دهد" . نوجوان ۱۶ ساله‌ای که از خانواده‌ای مسلمان است، گفت: "مردم مرا تروریست صدا می‌زنند و مدام می‌گویند برگرد به همانجایی که از آن آمدی".

به اعتراف بی بی سی در این تحقیق مشخص شده است که دختران بیشتر با خط مددکاری تماس می‌گیرند و بیشتر آنها در سنین بین ۱۲ تا ۱۵ سال هستند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل