10263

تداوم مزدوری وزیر امور خارجه انگلیس برای ترامپ

3 سال قبل

هم رسانی

   "جرمی هانت" وزیر امور خارجه انگلیس

جرمی هانت وزیر امور خارجه رژیم انگلیس که اخیراً پیرو آمریکا بدون ارائه شواهد مستدل، ایران را به دست داشتن در حادثه دریای عمان برای حمله دو نفتکش‌ متهم کرده بود، در سخنان ضدایرانی خود گفته که آمریکا را در تقابل با ایران همراهی خواهد کرد
دولت دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن در ژانویه 2017، افزایش فشارها به ایران را آغاز کرده است و حدود یکسال پیش، علیرغم پایبندی ایران به مفاد برجام، از این توافق هسته‌ای خارج شد. واشنگتن 23 خردادماه، بعد از حادثه در دریای عمان برای دو نفتکش، بدون ارائه شواهد مستدل ایران را متهم به دست داشتن در این حملات کرد و انگلیس نیز درست بعد از آمریکا، ایران را متهم کرد.

پنجشنبه هفته گذشته یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا در فضای ایران هدف قرار گرفت و سرنگون شد. بر اساس بیانیه سپاه پاسداران، این پهپاد پس از پرواز از جنوب خلیج فارس، «بر خلاف قوانین هوانوردی کلیه تجهیزات مربوط به معرفی خود را خاموش نموده و در نهایت پنهان‌کاری، از تنگه هرمز به سمت چابهار ادامه مسیر می‌دهد» و نهایتا درون فضای سرزمینی ایران هدف قرار گرفته و ساقط شده است.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که این پهپاد در هنگام ساقط شدن در حریم هوایی ایران نبوده است اما برخی درباره صرفنظر ترامپ از پاسخ به این اقدام ایران، تحلیل کرده‌اند که ممکن است سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در خصوص ورود پهپاد جاسوسی آمریکا به خاک ایران اطلاعات اشتباه داده بودند.

هانت تصریح کرده است: «ما در کنار آمریکا بعنوان قدرتمندترین همپیمان خود هستیم اما قطعاً هرگونه درخواست برای حمایت نظامی (علیه ایران) را مورد به مورد بررسی می‌کنیم. وزیر خارجه انگلیس در ادامه لفاظی‌های خود، ایران را مسئول اقدامات ثبات‌زدا در منطقه غرب آسیا دانست و گفت: «ما به شدت معتقدیم که راه‌حل این است که ایران فعالیت‌های ثبات‌زدای در سراسر خاورمیانه را متوقف کند.

این دیپلمات انگلیسی بار دیگر حادثه‌های به وقوع پیوسته برای نفتکش‌ها را به ایران نسبت داد و گفت: ما درباره اقدامات مخرب اخیر که برای نفتکش‌ها به وقوع پیوست و قطعاً کار ایران بوده است، بسیار نگرانیم و به طور مداوم با آمریکا در تماس هستیم. جالب انکه او هانت تصریح کرد: «ما خواستار تنش‌زدایی هستیم اما قطعاً بسیار نگرانیم. در ادامه همین رویکردهای آمریکاگرایانه روباه پیر، شاهد فعالیت گسترده رسانه های انگلیسی چون بی بی سی فارسی در جهت حمایت از کمپین تندروها در کاخ سفید بر علیه ایران می‌باشیم.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل