10266

تازه‌ترین سیاسی‌کاری بی‌بی‌سی‌فارسی علیه ایران

3 سال قبل

هم رسانی

   اختلال در GPS

در ادامه سیاست های ضدایرانی غربی‌ها علیه ایران و سیاسی کردن همه چیز یک مقام ایرانی می‌گوید اختلال‌هایی که در چند روز گذشته در سیستم جی‌پی‌اس (سیستم موقعیت‌یاب جهانی) در ایران به وجود آمده عمدی است.
حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران، گفت این اختلال‌ها باعث ایجاد مشکل در سامانه‌های ناوبری هواپیما شده و "علاوه بر ایجاد خطر برای امنیت هواپیماها موجب نارضایتی شدید کاربران و کسب‌وکارهای اینترنتی نیز می‌شود."

به گفته آقای جوشقانی منبع این اختلال‌ها شناسایی و به مراجع مربوطه گزارش شده "اما متاسفانه تاکنون اقدامی در جهت توقف این اختلالات صورت نگرفته است."
به گزارش رسانه‌های ایران در روزهای گذشته اختلال‌هایی در سیستم جی‌پی‌اس به وجود آمده که باعث اختلال در کار ارائه‌دهندگان سرویس‌های TD-LTE، یکی از استاندارد های مخابراتی سیار، هم شده است.

آقای جوشقانی هم بروز مشکل در این سرویس‌ها را تایید کرده است. او همچنین گفته که "بر اساس گزارش‌های دریافتی و شکایات واصله و همچنین بررسی‌های میدانی" اختلال‌ها از روز پنج‌شنبه شش تیر آغاز شده است. به گفته آقای جوشقانی "اختلال عمدی در جی‌پی‌اس مسبوق به سابقه بوده و به طور مرتب نیز گزارش شده است."

جالب آنکه بی‌بی‌سی فارسی علی رغم پوشش این خبر تلاش می کند تا به متهم نشان دادن برخی نهادهای امنیتی ایران در این اختلال دست زند. این رسانه نزدیک به بهاییان به هیچ عنوان به پشت پرده سیاسی ماجرا و سوء استفاده محور ضدایرانی از هر مسئله ای برای ایجاد مشکل و فشار بر ایران برای وادار کردن این کشور به تسلیم شدن در برابر خواسته های نامشروع خود صحبتی نمی‌کند. این نگاه کاملاً غیر بی‌طرفانه بارها در شیوه اطلاع رسانی بی‌بی‌سی فارسی دیده شده است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل