1032

دوستی نتانیاهو با ملت ایران!

6 سال قبل

هم رسانی

   بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با وقاحت تمام از دوستی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با ملت ایران خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود، با وقاحت تمام، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی را دوست ملت ایران معرفی کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که با تیتر «نتانیاهو: ما دوست مردم ایران هستیم» بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده، این‌گونه نوشته است: «بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در پیامی ویدئویی گفته است که اسرائیل بین حکومت ایران و مردم این کشور تفاوت قائل است و خود را دوست مردم ایران می‌داند نه دشمن. او می‌گوید خواسته پیش از ملاقات با دونالد ترامپ با مردم ایران صحبت کند.

نخست وزیر اسرائیل با بیان انتقادهایی درباره سانسور، نقض حقوق بشر و عدم آزادی انتخابات در ایران گفته است که حکومت ایران با شعار نابودی اسرائیل به دنبال "نهادینه کردن خصومت" است.

بنیامین نتانیاهو همچنین حکومت ایران را متهم کرد که "پول فقیران ایران را می‌دزدد تا خرج حمایت از قاتلی مثل بشار اسد بکند."

آقای نتانیاهو می‌گوید گفته در سال‌های اخیر بارها درباره حکومت ایران صحبت کرده ولی به اندازه کافی درباره مردم و خطاب به مردم این کشور حرف نزده است و حال می‌خواهد پیش از مذاکره با دونالد ترامپ درباره "شیوه مقابله با تهدید رژیم ایران" با مردم ایران سخن بگوید.

او ابراز امیدواری کرده که مردم ایران و اسرائیل بتوانند آزادانه به شهرهای این دو کشور سفر کنند.»

اما این در حالی است که ظاهراً نتانیاهو و بی‌بی‌سی ملت ایران را افرادی کوته اندیش، ساده لوح و به عبارتی بچه فرض کرده‌اند که انتظار دارند با بیان چنین جملاتی همه واقعیت‌ها را فراموش کرده و خیالات دروغین آن‌ها را بپذیرند.

مگر ملت ایران جز همان‌هایی هستند که هر ساله در 22 بهمن ماه و در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با حضورشان در این جشن و راهپیمایی، حماسه‌ای میلیونی را در حمایت از نظام جمهوری اسلامی رقم می‌زنند؟!

مگر مردم ایران همان‌هایی نیستند که نهم دی ماه 1388، با حضور خودجوش در خیابان‌ها، یکی از بی بدیل‌ترین حماسه‌های انسانی جهان را در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و ولی فقیه رقم زدند و مشتی محکم بر دهان همه بدخواهان خود کوبیدند؟!

مگر آقای نتانیاهو، در واکنش به توافق هسته ای و احتمال لغو تحریم‌های ضد ایرانی که البته هنوز محقق نشده است، موضعی شدید نگرفته و خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران نبود و نیست؟!

آیا این تحریم‌ها به طور مستقیم و غیر مستقیم بر مردم ایران در سطوح و رده‌های مختلف جامعه اثر نمی‌گذارد؟! مگر می‌توان مردم را تحت فشار شدید قرار داد و با این بهانه که هدف از این فشارها، حکومت است باز هم دَم از دوستی با ملت زد؟‍!

چطور اسرائیل با تجاوزی آشکار توسط جنگنده‌های خود زیرساخت‌ها و تأسیسات سوریه را موشک باران می‌کند و این نقشی در افزایش خشونت در منطقه ندارد، اما همکاری ایران در مبارزه با تروریست که همه جهان نیز به آن اذعان دارند، رفتاری نادرست شناخته می‌شود؟‍!

آیا دانشمندان هسته ای کشورمان که جزو جوانان و نخبگان این سرزمین بودند، بخشی از همین مردم و ملت نبودند که اسرائیل با بی رحمی نقشه ترور آن‌ها را اجرایی کرد؟!

a
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل