1035

بی‌بی‌سی و حمله شدیدش به محمدباقر قالیباف

5 سال قبل

هم رسانی

   محمدباقر قالیباف شهردار تهران

هرچند حادثه ساختمان پلاسکو تهران درد عمیقی را بر روی دل ملت ایران گذاشت اما برخی جریانات داخلی و رسانه‌های ضدانقلابی همچون بی‌بی‌سی فارسی به دنبال درست کردن کلاه از نمد پلاسکو هستند.
بی‌بی‌سی فارسی که از هر حادثه‌ای که در ایران رخ می‌دهد به دنبال بهره‌برداری‌های سیاسی خود است این بار هم در حالی ملت ایران داغ‌دار از دست دادن فرزندانشان در این حادثه بوده است از همان ساعات ابتدایی ماجرا ، تنها به دنبال بهره‌برداری‌های سیاسی خود بوده است.
بی‌بی‌سی در راستای اهدافی که دارد یکی از سیاست‌گذاری‌هایش بر روی انتخابات ایران در این سال‌ها متمرکز بوده است. به همین جهت هم بیش از همه به ابعاد سیاسی حادثه پلاسکو پرداخته است. با توجه به انتخابات پیش رو ریاست جمهوری و شوراهای شهر و با توجه به اینکه احتمال کاندیداتوری شهردار تهران آقای قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین به دلیل اینکه 15 سال است که ترکیب سیاسی شوراهای تهران به نفع جریان اصول‌گرا بوده است بی‌بی‌سی تمام توانش را گذاشته تا هم قالیباف را و هم شورای اصول‌گرا را به بهانه پلاسکو هدف قرار دهد.
اخیراً این شبکه در یادداشتی تحت عنوان "پلاسکو و پایان حیات سیاسی قالیباف" تمام تلاش خود را کرد که مقصر اصلی حادثه پلاسکو را قالیباف معرفی کند. بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت این‌گونه می‌نویسد: "ته دوباره شورای شهر تهران از سوی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت می‌تواند نمادی از فتح آخرین سنگر باشد. آنان شورای شهر را زودتر از مجلس و ریاست جمهوری از دست دادند اما هنوز موفق به بازپس‌گیری آن نشده‌اند. شهردار آینده تهران هم می‌تواند نمادی تحولات پیش رو باشد." اما بی‌بی‌سی در این یادداشت یک هدف دیگر را هم دنبال می‌کند و آن ، این‌که نزدیکان رهبری از توانایی پایینی در مدیریت برخوردارند. بی‌بی‌سی در این خصوص می‌نویسد: "انتقادهایی که آن در یک گزارش رسمی پایانی بر حیات سیاسی محمدباقر قالیباف خواهد بود و نشانه‌ای دیگر بر ناکارآمد بودن نزدیکان آیت‌الله خامنه‌ای." نکته‌ای که به نظر بی‌بی‌سی از آن نسبت به شهردار تهران غافل است نظر مردم راجع به وی هست نظری که همواره در 12 سالی که وی بر کرسی شهرداری تهران تکیه زده است با نسبت بالایی مثبت بوده است. شاید به همین دلیل است مردم تهران در تمام ادوار شورای شهر به‌غیراز یک دوره به اصول‌گرایان رأی داده‌اند و اکنون بی‌بی‌سی به دنبال انقطاع این رأی است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل