1040

رجزخوانی بی‌بی‌سی برای ایران زیر نقاب تروریسم

5 سال قبل

هم رسانی

   رجزخوانی بی‌بی‌سی برای ایران زیر نقاب تروریسم

بار دیگر بی‌بی‌سی فارسی نیروهای مسلح کرد را بهانه کرد تا به‌حساب خود ایران را تهدید کند و به رعب و وحشت بیندازد. این چندمین بار است که بی‌بی‌سی سخن گوی نیروهای تروریستی مخالف حکومت ایران می‌شود .
در یادداشتی که اخیراً بی‌بی‌سی در سایت خود منتشر کرده است این نیروها را نیروهای حق‌طلب معرفی کرده است که برای حقوق خود می‌جنگند و در کردستان عراق تحت‌فشار هستند.
در این یادداشت علاوه بر اینکه بی‌بی‌سی در تلاش است تا این نیروها را کاملاً محق و بی‌گناه جلوه دهد سعی دارد تا آنان را تهدیدی بزرگ بخواند و نیل آنان را به اهدافشان قریب الوقوقع بداند.
بی‌بی‌سی در خلال این گزارش تأکید می‌کند که حکومت ایران نیروهای مسلح کرد را متهم می‌کند به گرفتن کمک از عربستان.
آیا این‌یک تهمت برای تروریست‌هاست؟ یا یک واقعیت؟
بی‌بی‌سی در این مورد می‌نویسد:
"بعضی از مقام‌های جمهوری اسلامی ایران احزاب مسلح کرد را متهم می‌کنند که به تحریک و حمایت قدرت‌های منطقه جنگ مسلحانه را از سر گرفته‌اند. چند ماه پیش محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران، عربستان سعودی را متهم به حمایت از احزاب کرد."
این ادبیات بی‌بی‌سی بیش از همیشه دست او را برای دلسوزی‌اش برای مخالفان تروریست جمهوری اسلامی رو می‌کند.
بی‌بی‌سی این تروریست پروری را به‌جایی رسانده که در پایان این گزارش می‌نویسد:
"احزاب مسلح کرد ایرانی زیر فشار دولت این منطقه هستند تا از خاک کردستان عراق علیه ایران استفاده نکنند. اما حزب دمکرات کردستان ایران می‌گوید به اعزام نیروهایش به داخل ایران ادامه خواهد داد."
در این نتیجه‌گیری مشخص می‌شود که بی‌بی‌سی سعی دارد تا سخن گوی این گروه‌های تروریستی باشد و از این رسانه صدای تروریست‌ها را به گوش حکومت ایران برساند تا به خیال خام بی‌بی‌سی حاکمیت اسلامی ایران را دچار ترس و تزلزل کند.
به‌راستی‌که این تهدیدهای غیرمستقیم بی‌بی‌سی آن‌هم از زبان گروه‌های ضعیفی که حتی یک پایگاه مستقل برای خود ندارند بیش از آن‌که شبیه به تهدید یا رجزخوانی باشد شبیه به یک بازی کودکانه و یک رفتار مضحک و خنده‌آور است به‌علاوه این رسانه‌ی انگلیسی برای مخاطبان ایرانی دست خود را رو می‌کند که از تروریست‌ها حمایت می‌کند و شعارهای ضد تروریستی را کنار می‌گذارد اگر پای مخالفان جمهوری اسلامی در میان باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل