1043

عدم واکنش بی‌بی‌سی به زندانی شدن گوگوش در لندن و کارکنانش در آمریکا

5 سال قبل

هم رسانی

   عدم واکنش بی‌بی‌سی به زندانی شدن گوگوش

دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان ۷ کشور مسلمان به آمریکا، یکی از خوانندگان معروف ایرانی را هم به دام انداخته، ظاهراً این خواننده ایرانی هم‌اکنون در کشور انگلیس گیر افتاده و راهی‌ برای بازگشت به آمریکا ندارد.
در پی‌ این ممنوعیت بسیاری از شهروندان ایرانی‌-آمریکایی از مرزها بیرون ماندند و در حال حاضر باوجود کار وزندگی‌ و خانواده خود در آمریکا، مقدور به بازگشت به کشور دوم خود (آمریکا) نیستند.
در خبر منتشرشده آمده است که خواننده معروف ایرانی فائقه آتشین (گوگوش) که دارای کارت سبز (گرین کارت) آمریکا است برای ضبط یک آلبوم جدید از آمریکا به لندن سفرکرده بود، نیز در دام قانون ترامپ افتاده است و قادر به بازگشت به آمریکا نیست.
گفته‌شده که شرایط فعلی‌ می‌تواند در رفت‌وآمد و برگزاری کنسرت برای تمامی‌ هنرمندان ایرانی‌-آمریکایی تأثیر منفی‌ بگذارد. به‌طورمعمول در ایام تعطیلات نوروز بسیاری از خوانندگان لس‌آنجلسی که عموماً دارای گرین کارت هستند به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و همسایگان ایران می‌آیند و پس از برگزاری کنسرت به آمریکا بازمی‌گردند که با قانون جدید دیگر این برنامه‌ها نیز لغو خواهد شد.
قانون جدید ترامپ از چند روز پیش صدای بسیاری از ضدانقلاب را هم درآورده و مخالفین و موافقین این قانون در خارج کشور مدام یکدیگر را به باد ناسزا گرفته‌اند.
نکته‌ای که در این زمینه کمی جالب بود تقریباً عدم واکنش بی‌بی‌سی فارسی به این موضوع بود. بی‌بی‌سی که همیشه سعی می‌کرد تمام اخبار مرتبط با این خواننده را پوشش دهد این بار با بی‌تفاوتی از کنار آن گذشت. این بی‌تفاوتی تنها نسبت به گوگوش ابراز نشده است بلکه بی‌بی‌سی واکنش درستی هم نسبت وضعیت کارکنان خودش که در آمریکا حضور دارند بعد از دستور ترامپ از خود ابراز نداشته است؛ و به‌واقع چرا بی‌بی‌سی می‌خواهد ایرانی بودن و کارکنانش را انکار کند و از کنار آن بگذرد؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل