1052

بی‌بی‌سی و ابتذالی که به تصویر می کشد

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی و ابتذالی که به تصویر می کشد

بی‌بی‌سی نام مبتذل ترین فیلم جشنواره ی اسکار را همیشه در صدر نام ها قرار می دهد و تبلیغات این رسانه برای مبتذل ترین فیلم های کاندیدای اسکار است.
این بار بی‌بی‌سی در مورد فیلمی صحبت می کند که محتوای آن کاملا فاسداست و بازیگران آن از کثیف ترین بازیگران هالیوودی هستند.
بی‌بی‌سی در گزارشی این فیلم را بهترین فیلم جشنواره می خواند و با بیان داستان این فیلم اصرار دارد که مخاطب خود را به این فیلم علاقه مند کند.
در ادامه ی این گزارش و تصویرسازی های بی‌بی‌سی و انتشار برخی عکس های این فیلم و بررسی گذشته ی بازیگرانش، بی‌بی‌سی به سراغ موضع ترامپ علیه ایران می رود و واکنش عوامل جشنواره که غیبت ایرانیان را ضد هنری خوانده اند.
در میان بررسی یک فیلم مبتذل ناگهان بی‌بی‌سی دلش به حال کارگردان ایرانی می سوزد تا از او هم یادی کند. چرا؟
بی‌بی‌سی به دنبال ترسیم چه تصویری از یک هنرمند ایرانی است؟
در ادامه این رسانه به جملاتی بی سر و ته و بی هدف اشاره می کند از کارگردان همان فیلم مبتذل که در مورد کارگردان ایرانی سخن گفته است.
به نظر می رسد بی‌بی‌سی از این اقدامات به دنبال ایجاد پیوندی است میان ابتذال سینمای غرب و سینمای ایران که البته این پیوند برقرار شدنی نیست اما حداقل نتیجه ای که از این اقدام می گیرد این است که در ضمیر ناخوداگاه مخاطبانش این نکته را بنشاند که یک کارگردان مسلمان ایرانی هم می تواند مورد ترحم یک کارگردان ابتذال گرا قرار بگیرد و دل هالیوودی ها به حال سینمای محروم ایران می سوزد که نتوانست در این جشن با شکوه شرکت کند.
به راستی چه برداشت دیگری می توان از این ادبیات داشت؟
در ادامه نکته ی قابل ذکر دیگری که باید به آن توجه داد این است که این روزها بی‌بی‌سی در حال انتشار گزارشاتی موازی از حمایت های کارگردانان هالیوودی از سینمای ایران در برابر اقدام ترامپ و حواشی جشنواره ی فجر و فیلم های راه نیافته به جشنواره است که به نظر می رسد که این رسانه قصد دارد که هنرمندان را با این تبلیغات سراسر پوچ فریفته ی فرهنگ و هنر غرب و بی بند و باری های این جبهه کند گرچه هنرمندان ما خودشان اظهار عدم تمایل به حضور در جشنواره ی خارجی را کرده اند اما بی‌بی‌سی اصرار دارد آنان را محروم و قابل ترحم جلوه دهد و سخنی از واکنش خود هنرمندان ایرانی به میان نیاورد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل