1058

باز هم 22 بهمن و باز هم سانسور بی‌بی‌سی

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از راهپیمایی باشکوه22بهمن 95

مردم ایران در سی‌هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با حضور میلیونی خود در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن، اقتدار و عزت نظام شکوهمند اسلامی را به رخ جهانیان ‌کشیدند. ملت ایران همزمان در هزار بخش، شهر و شهرستان و 4 هزار روستای کشور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن حضور پیدا کرده‌اند.
قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم الله22 بهمن ماه95 که پس از پایان راهپیمایی با تکبیرهای راهپیمایان مورد حمایت قرار گرفت، در پاسخ به یاوه گویی های دولتمردان آمریکا آورده است:
امت غیور و غیرتمند ایران اسلامی، ضمن تاکید بر اصل غیر قابل مصالحه و مذاکره بودن امنیت جمهوری اسلامی ایران، اقتدار موشکی را نماد قدرت بازدارندگی، تضمین امنیت ملی و خط قرمز دفاعی خود، و تداوم روند قدرت افزایی و ارتقای توان موشکی و توسعه توانمندی‌های دفاعی را حق مردم ایران بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد دانسته وهرگونه مداخله در این زمینه را نقض قواعد آمره حقوق بین‌الملل و خارج از صلاحیت هر کشور و نهادی می‌داند.
همچنین در انتهای این راهپیمایی دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، در سخنانی به تهدیدات روزهای گذشته آمریکایی ها اینگونه واکنش نشان داد: "امروز در شرایط خاص منطقه وجهان مواجه‌ایم اما ملت ما با حماسه امروز و حماسه‌های هر روزش هراسی به دل راه نخواهد داد. ما با وضعیتی مواجه هستیم که در منطقه بعضی تازه‌کاران قدرت در دست گرفته‌اند، در دنیا و آمریکا بعضی از تازه‌کاران قدرت در دست گرفته‌اند و همه آنان بدانند در برابر ملت ایران تنها باید با زبان احترام و تکریم سخن بگویند و ملت به تهدید پاسخ قاطع می‌دهد. بدانند کسانی که دولت و نیروهای مسلح ما را تهدید کنند، ملت ما یکپارچه و آگاه خواهد بود و در برابر بدخواهان تا‌ آخر ایستادگی خواهند کرد."
در این بین رسانه های بین المللی پوششی متفاوتی از این راهپیمایی ارائه دادند و با حضور 250 خبرنگار خارجی در این راهپیمایی برای پوشش این حضور بزرگ مردمی نسبت به سال های گذشته پوشش گسترده تری از این راهپیمایی ارائه شد. اما نکته ای که در این پوشش رسانه ای باز هم مثل همیشه پررنگ بود سانسور این حضور بود. شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم مثل سال های گذشته برای کمرنگ نشان دادن حضور مردم در این راهپیمایی عظیم به این حربه متوسل شد. حربه ای که دیگر کارایی خود را دارد از دست می دهد اما بی‌بی‌سی همچنان سعی می کند به آن متوسل شود. بی‌بی‌سی از این راهپیمایی عظیم تنها به بخشی از سخنان رئیس جمهوری اشاره کرد و حضور میلیونی مردم در این راهپیمایی را نادیده گرفت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل