1062

ماله کشی بی‌بی‌سی برای دستور ترامپ

5 سال قبل

هم رسانی

   دستگیری کودک ایرانی تبار در فرودگاه آمریکا

پس‌ازآنکه یک پسربچه 5 ساله در فرودگاه بین‌المللی دالس در ایالت ویرجینیا، تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که مربوط به دستبند زدن یک کودک در مهدکودکی در آمریکا بود.
این عکس خیلی زود تکذیب شد، اما بازداشت این کودک را تحت‌الشعاع خود قرارداد. این کودک که تابعیت آمریکایی دارد و مادر ایرانی‌الاصلش در مریلند آمریکا زندگی می‌کند، در روز تولد خود به همراه خانواده دیگری به آمریکا آمده بود تا به مادر خود بپیوندد.
رهبر انقلاب اخیرا در توصیف رفتارهای عریان حکومت آمریکا و رئیس‌جمهور معلوم‌الحالش فرمودند: ما از این آقای تازه آمده متشکریم چراکه زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعی آمریکا، حرف‌های ۳۸ ساله جمهوری اسلامی ایران را درباره فساد سیاسی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی دستگاه حاکم بر آمریکا ثابت کرده است... الآن هم با این کارهایی که انجام می‌دهند، نشان می‌دهند حقیقت آمریکا چیست، حقوق بشر آمریکایی یعنی چه، بچه 5 ساله را دستبند می‌زنند، حقوق بشر این‌ها، این است."
شبکه های ضدانقلاب همچون بی‌بی‌سی فارسی بلافاصله بعد از فرمایش رهبری مبنی بر دستبند زدن به کودک 5 ساله، با سو استفاده از موج خبری‌ پیش‌آمده درباره تصویر اشتباه از کودک 5 ساله ایرانی، ادعا کردند که این خبر به‌طور کامل اشتباه است درحالی‌که وب‌سایت‌های معتبر خبری غرب، به این واقعیت اشاره کردند.
در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی در مطلبی تحت عنوان "دستبند به دست کودک پنج‌ساله، شایعه‌ای که خبرساز شد" سعی کرد این مساله را شایعه ای عنوان کند که مسئولین جمهوری اسلامی بر روی موج آن سوار شده اند. بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت در ادعایی عجیب اینگونه می نویسد: "بر اساس افعال به کار رفته در زبان انگلیسی و معادل‌های فارسی آن و تعریف حقوقی این واژه‌ها، به جرات می‌توان گفت هیچ کس در فرودگاه‌های آمریکا، دستگیر نشده‌است. وارد شدگان به خاک آمریکا، بر مبنای دستور رییس جمهور این کشور و توسط ماموران اجرایی مرزی، برای بررسی شرایط‌شان و تصمیم‌گیری در مورد ورودشان به خاک آمریکا یا بازگردانده شدن به کشور مبدا، توقیف شده و در قرنطینه نگهداری شدند."
این ادعای بی‌بی‌سی در حالی مطرح می شود که در روز ۳۱ ژانویه، یکی از خبرنگاران در نشست مطبوعاتی‌شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، در این رابطه سؤال پرسید که با جواب جنجال‌برانگیز سخنگو مواجه شد.
شان اسپایسر نه ‌تنها این بازداشت ۵ ساعته را تکذیب نکرد، بلکه گفت درست است او ۵سالش بوده ... اما سن و جنسیت باعث نمی‌شود او را تهدید به‌حساب نیاوریم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل