1065

چرا بی‌بی‌سی از اطلاعیه انتخاباتی احمدی نژاد خرسند نیست؟

6 سال قبل

هم رسانی

   محمود احمدی‌نژاد سیاستمدار ایرانی

مهرماه 1395 رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه خارج فقه، دکتر محمود احمدی نژاد را به کاندید نشدن در انتخابات توصیه کردند. رهبر انقلاب در جریان این سخنرانی البته تاکید کردند که این گزاره «امر نیست» بلکه توصیه به یک «برادر مومن» است.
دکتر محمود احمدی نژاد با وجود اینکه پیش از این بارها در جلسات خصوصی و عمومی تاکید کرده بود تصمیمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ندارد و با وجود اینکه بر اساس نظرسنجی مردادماه سه نهاد حاکمیتی و دولتی از بالاترین شانس برای نشستن مجدد بر کرسی خدمت به ملت برخوردار بود، در نامه ای به رهبر معظم انقلاب ضمن اعلام تبعیت از توصیه معظم له نوشت:
"همان گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریورماه سال جاری ، اینجانب برنامه های تبیین انقلاب در سراسر کشور را تشریح نمودم، پس از آن حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و اینجانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم. ضمن تشکر از بیانات مهم حضرت عالی در جلسه درس خارج فقه مورخ پنجم مهرماه جاری، به استحضار می رسانم که در عمل به منویات رهبر بزرگوار انقلاب، برنامه ای برای حضور در عرصه رقابت های انتخاباتی سال آینده ندارم.
به لطف خداوند متعال و با افتخار همواره به عنوان سرباز کوچک انقلاب و خادم مردم باقی خواهم ماند."
بیانات رهبر معظم انقلاب و متعاقب آن نامه ولایتمدارانه دکتر احمدی نژاد، بهت و تحسین افکار عمومی را برانگیخت.
اخیرا هم ایشان در پی ایجاد برخی شایعات در پیامی به تمام این شایعات پایان داده و حمایت خود از شخص و گروه خاصی را در انتخابات منتفی دانسته است.
اتفاقی که در این بین افتاده است واکنش تقریبا عجیب برخی رسانه های خارجی همچون بی‌بی‌سی فارسی به این مساله می باشد. بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی مفصل به این موضوع پرداخت و آنچه از این واکنش معلوم بود ناراحتی بی‌بی‌سی از این واکنش احمدی نژاد به این شایعات بود. شاید با توجه به دشمنی که بی‌بی‌سی با احمدی نژاد در این سال ها از خود بروز داده باشد کمی این واکنش عجیب به نظر برسد اما به واقع این اطلاعیه احمدی نژاد در خصوص عدم حمایتش از فرد یا گروه خاصی در راستای همان تبعیت قبلیش از توصیه رهبری بوده است و در عمل راه دیگر کاملا برای دو قطبی سازی در انتخابات آینده می بندد و همین مساله است که بی‌بی‌سی را ناراحت کرده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل