1071

بی‌بی‌سی و رهبری ضد انقلاب برای شکستن حصر

5 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از اغتشاشات فتنه 88

اخیرا بی‌بی‌سی‌ فارسی به بهانه سخنان محمد خاتمی رئیس جمهور سابق مبنی بر آشتی ملی و همچنین سخنان علی مطهری مبنی بر احتمال دیدارش با سران فتنه سال 88 تمام فشار رسانه ای خود را معطوف به آزادی محصورین کرده است.
این در حالیست که در بهمن ماه 1389 یعنی روزهایی که تروریست‌ها کم کم از سراسر جهان جمع می‌شدند تا خودشان را برای یک نبرد طولانی در سوریه آماده کنند و اغتشاشاتی در برخی نقاط این کشور شکل گرفته بود، میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای تجمع در حمایت از «بهار عربی» فراخوان دادند.
دامنه آشوب‌ها در 25 بهمن 89 اگرچه از یکی دو خیابان در تهران فراتر نرفت ولی آتشی را روشن کرد که نشان می‌داد موسوی و کروبی قصد ندارند مساله انتخابات را تمام کنند؛ مساله‌ای که مردم در 9 دی 88 آن را پایان دادند. این لجاجت که می‌رفت تبدیل به آسیبی جدی به منافع ملی ایران شود، باید چاره می‌شد؛ چاره‌ای از جنس یک برخورد قضایی و امنیتی با مدیریت آشوبگران توسط سران فتنه.
حسن روحانی، عضو وقت شورای عالی امنیت ملی درباره این حادثه گفت: «حرکت 25 بهمن گروهی فریب خورده کاملا بی‌بی‌سی محکوم است و قوه قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام نماید.»
اینگونه بود که شورای عالی امنیت ملی تشکیل جلسه داد و با رای اکثریت قاطع اعضا، حکم به حصر موسوی، رهنورد و کروبی داد؛ حکمی که نه در واکنش به وقایع پس از انتخابات سال 88 بلکه در پاسخ به آشوب‌طلبی دنباله‌دار این افراد صادر شد.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی باوجود اقدامات غیرقانونی پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم با ممانعت از سوی نیروهای انتظامی مواجه نشدند تا با آگاهی‌سازی گسترده شبهات باقی‌مانده برای مردم مرتفع شود؛ ولی آن هنگامی‌که گام‌های جدیدی برای برپایی مجدد فتنه متناسب با سناریوهای براندازی دشمن و همزمانی با رخدادهای غرب آسیا و شمال آفریقا به وقوع پیوست؛ با مطالبه عمومی شورای عالی امنیت ملی مصوبه حصر آنان را تصویب کرد تا دشمنان کشور نتوانند از این عناصر برای انجام سناریوهای خود بهره‌ببرند.
بی‌بی‌سی فارسی که خود اصلی ترین رسانه حامی فتنه گران در دوران فتنه بود اخیرا باز در آستانه سالگرد حصر این افراد نه تنها به دنبال فشار بر روی نظام بلکه بر روی دولت و شخص حسن روحانی می باشد. بی‌بی‌سی در چند روز گذشته تقریبا بیشترین حجم برنامه ها و مطالب سایتش را به این موضوع اختصاص داده است. اما باید گفت که بی‌بی‌سی در این بین بیشترین فشار را بر آقای روحانی آورده تا شاید بتواند به بهانه انتخابات هم که شده از وی واکنش بگیرد این شبکه در یکی از گزارشات خود با ادعای اینکه بخشی از کسانی که به دولت روحانی رای داده اند رفع حصر از خواسته های اصلی آنها بوده بنابراین از ایشان گله دارند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل