1076

ناگفته‌های بی‌بی‌سی از حماسه 22 بهمن 1395

6 سال قبل

هم رسانی

   حضور میلیون ها ایرانی در راهپیمایی 22 بهمن 1395

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در واکنش به حماسه میلیونی ایرانیان در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن 1395، با سکوت از کنار جنبه‌های با ارزش آن عبور کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس که سال‌هاست در تلاش است تا پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران را سست کرده و بین ملت و انقلاب فاصله بیندازد، در مواجهه با حماسه ای دیگر از مردم بیدار، آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی در 22 بهمن 1395، با انتشار چند تصویر و تنها ذکر یک جمله، ناگفته‌های بسیاری را باقی گذاشته است؛ ناگفته‌هایی که گویای خشم و ناراحتی عمیق این رسانه و دست‌های پشت پرده‌اش از مشت محکمی است که مردم ایران در راهپیمایی باشکوه این روز بر دهان دشمنانشان کوبیدند.

بی‌بی‌سی فارسی در معدود گزارشی که در توصیف راهپیمایی 22 بهمن امسال، بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، ضمن انتشار چند تصویر، تنها به بیان این جمله بسنده می‌کند که «راهپیمایی ۲۲ بهمن، جشن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مردم تهران صبح جمعه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.»

اما آیا می‌توان عظمت حماسه میلیون‌ها ایرانی در این روز را تنها در همین یک پاراگراف خلاصه کرد؟!

بیست و دوم بهمن 1395، همانند سی و هفت سال قبل نیز، شاهد جشن میلیونی ملت ایران برای تجدید پیمان با انقلاب اسلامی و پاسخ محکم و متحد به هتاکی دشمنان بوده‌ایم؛ واقعیت‌هایی که رسانه‌های مختلف غربی نیز به آن اذعان داشته‌اند.

روزنامه آلمانی زبان "تاگه‌بلات" در همین رابطه می‌نویسد: "در پی فراخوان دولتی در تهران و دیگر شهرهای ایران میلیون‌ها تن به خیابان‌ها آمدند. در راهپیمایی امسال به طور ویژه انتقاد از سیاست‌های ضد ایرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مشهود خواهد بود."

روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" نیز در گزارشی می‌نویسد: "این تعداد از مردم ایران به منظور گرامیداشت سالروز انقلاب اسلامی این کشور به خیابان‌ها آمدند و این حضور در میان تنش‌های اخیر با دولت جدید آمریکا و تهدیدات رئیس‌جمهوری آمریکا برای منزوی کردن ایران صورت گرفت".

روزنامه ایندیپندنت نیز با اشاره به این که "صدها هزار تن با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا در ایران راهپیمایی کردند"، با بیان این که "تصاویر تلویزیونی در ایران مردمی را نشان می‌داد که بر روی تصویر ترامپ ایستاده بودند و ضمن اینکه پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را به آتش می‌کشیدند فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دادند"، تأکید کرد "«آیت‌الله خامنه‌ای» رهبر ایران از مردم کشورش خواسته بود تا نشان دهند که از تهدیدهای آمریکا نمی‌ترسند."

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان شرقی، با تأکید بر اهمیت حضور میلیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال، فرمودند: «امسال بیست‌ودوّم بهمن برای انقلاب و برای نظام اسلامی و برای ایران اسلامی آبرو شد. قضاوت مسئولان داخلی و افرادی که معمولاً جمعیّت‌ها را در خیابان تخمین می‌زنند که چقدر بودند، این بود که در شهرهای بزرگ کشور و در هفتاد درصد شهرهای کشور، جمعیّت نسبت به سالهای گذشته بعضی بیشتر بود، بعضی بسیار بیشتر بود، بعضی دو برابر بود. این را کسانی که ارزیاب‌های داخلی ما هستند گفتند؛ فقط [هم] این‌ها نگفتند؛ خارجی‌ها هم گفتند؛ دشمنان انقلاب هم گفتند؛ همان کسانی که هرسال راه‌پیمایی بیست‌ودوّم بهمن را تحقیر می‌کردند و می‌گفتند چند هزار نفر آمدند در خیابان، امسال تعبیرات میلیونی به کار بردند. بله، درست است؛ میلیون‌ها انسان در سراسر کشور آمدند به خیابان. بنده زبانم قاصر است، کسی هم نیستم که بخواهم تشکّر کنم؛ [انقلاب] مال خود مردم است. خدا را باید شکر کرد، خدا را باید سپاس گفت که دل‌های مردم را به این جهت متوجّه کرد. نکتهٔ مهم این است که در طول سال با پول سازمان سیا و سازمان موساد و دستگاه اطّلاعاتی و جاسوسی انگلیس و دلارهای نفتی قارون‌ها صدها رسانه علیه انقلاب حرف می‌زنند. در طول سال شب و روز مشغول‌اند؛ ده‌ها سیاسی ورشکستهٔ فراری را که از ایران فرار کرده‌اند پیدا می‌کنند، یک مزدی بهشان می‌دهند تا بنشینند تحلیل بنویسند، خبر بنویسند، سخنرانی تهیّه کنند علیه انقلاب و علیه نظام؛ از امام تا مردم ایران، تا فعّالیّتهای گوناگون انقلاب را -که حالا یک اشاره‌ای من خواهم کرد- تحقیر کنند، انقلاب را متّهم کنند، نظام را متّهم کنند، تضعیف کنند. یک سال تلاش می‌کنند، بعد روز بیست‌ودوّم بهمن، این باران رحمت الهی، این حضور عظیم مردمی مثل باران می‌بارد و این فضای آلوده و غبارآلود را تمیز می‌کند. مثل یک جریان مبارکی در خیابان‌ها راه می‌افتد، ذهن مردم را پاکیزه می‌کند و از آلودگی پاک می‌کند. بیست‌ودوّم بهمن این است.»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل