1084

بی‌بی‌سی در پی تبلیغ فیم های مبتذل

5 سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی در پی تبلیغ فیم های مبتذل

چندی است که بی‌بی‌سی فارسی به بهانه ی جشنواره ی اسکار به فیلم های مبتذل و تشریح داستان های این فیلم ها و تشویق کارگردانان آن ها می پردازد.
به تازگی گزارشی در سایت بی‌بی‌سی فارسی در مورد یک فیلم مبتذل نوشته شده است که این فیلم در مورد یک هم جنس باز است.
این هم جنس باز یک نوجوان است و بی‌بی‌سی قصد دارد تا توجه قشر نوجوان جوامع فارسی زبان را به مسئله ی هم جنس بازی جلب کند.
بی‌بی‌سی در مورد این فیلم از زبان کارگردانش می نویسد:
"من طرفدار تولید فیلم‌های بیشتری با این مشخصات هستم چون همیشه نوجوانانی خواهند بود که می‌خواهند تصویری از زندگی خود را بر پرده سینما ببینند و هرچه تعداد کسانی که این نوع فیلم‌ها را تماشا می‌کنند بیشتر شود احتمال اینکه بعضی از این جوانان یک روزی چیزی در مورد زندگی و تجارب خود بنویسند بیشتر خواهد شد. به این ترتیب خلاء موجود به نسبت امروز پر تر خواهد شد."
این چندمین بار است که بی‌بی‌سی یک تنه به قاضی رفته و ذهن و فکر مخاطب خود را قضاوت می کند . به راستی چند درصد از نوجوانان فارسی زبان دچار چنین امراض روحی و فکری هستند؟
به نظر می رسد بی‌بی‌سی این بار پا را فراتر نهاده و قصد دارد فساد اخلاقی را آن هم از نوع حاد هم جنس بازی به قشر نوجوان بکشاند و این قشر را تحریک به پیگیری فیلم های مبتذل کند. تا شاید عده ای دچار این امراض نفسانی شوم شوند و به قوانین دینشان پشت کنند.
بی‌بی‌سی از قول این کارگردان فاسد می نویسد:
"درعین حال تماشای چنین فیلم‌هایی به آن‌ها نشان می‌دهد که در مواجهه با مشکلات دوران بلوغ و هویت جنسی خود تنها نیستند. این یکی از نکته‌های مثبتی است که در مورد این فیلم به آن اشاره می‌شود. سال‌ها پیش وقتی که نمایشنامه را دیدم احساس می‌کردم نکات فراوانی را مطرح می‌کند که یادآور تجربه شخصی من بود."
اینکه بی‌بی‌سی دائما لفظ "تنها" را برای هم جنس بازان به کار می برد برای پوشاندن یک لباس قانونی و عرفی بر تن این مسئله است و طبیعی جلوه دادن آن و احیانا برانگیختن حس ترحم و دلسوزی نسبت به خواسته های شوم این افراد و جلب توجه برای مخاطبان جوان و نوجوانی که تا به حال گرفتار این گناه نشده اند. و جالب تر اینکه بی‌بی‌سی نام این گناه را هویت جنسی می گذارد و آن را بخشی از چالش های دوران بلوغ به شمار می آورد آن هم از زبان یک کارگردان فاسد که به تجربه ی شخصی خودش نیز اشاره می کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل