1093

افشاگری کارشناس بی‌بی‌سی از پشته پرده "آمدنیوز"

6 سال قبل

هم رسانی

   افشاگری کارشناس بی بی سی از پشت پرده "آمدنیوز"

یکی از کارشناسان پر کار در مجموعه بی‌بی‌سی فارسی، در ویدئویی به افشاگری در خصوص پشت پرده رسانه‌های ضد انقلاب به ویژه وب‌سایت و کانال تلگرامی "آمدنیوز" پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

پیمان عارف، که بارهای به عنوان تحلیلگر مسائل سیاسی ترکیه از آنکارا، با برنامه‌ها و بخش‌های مختلف در بی‌بی‌سی فارسی همکاری نزدیک و پرتعدادی را داشته و دارد، اخیراً با انتشار ویدئویی از خود، دست به افشاگری بزرگی علیه پشت پرده وب سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی ضد ایرانی، به ویژه وب‌سایت و کانال "آمدنیوز" زده است.

عارف در سخنانی که بیان می‌کند با توجه به اسنادی که به دست آورده است، تأکید می‌کند که وب‌سایت و کانال تلگرامی "آمدنیوز" که توسط شخصی با نام روح الله زم که یک عنصر خائن فراری از کشور است، اداره می‌شود، در اصل مزدور سازمان جاسوسی ترکیه، "میت" است.

بر اساس این افشاگری "آمدنیوز" که با اخبار جعلی به دنبال ترور شخصیتی برخی چهره‌های نظام جمهوری اسلامی و دروغ پردازی علیه کشورمان می‌پردازد، محصول همکاری سازمان جاسوسی ترکیه و اسرائیل است که تمامی هزینه‌های آن و سیاست گذاری‌های کلانش را تحت کنترل خود دارند.

پیمان عارف، کارشناس سیاسی بی‌بی‌سی در این ویدئو می‌گوید: «این وب‌سایت جزو یک پروژه مفصلی است که میت ترکیه نه بر علیه فقط جمهوری اسلامی، بلکه بر علیه ایران انجام داده است و این مهم است. سایت آمد نیوز توسط سازمان میت ترکیه اداره می شه. توسط کارگزار ایرانی یعنی روح الله زم در پاریس. اینا از میت ترکیه حقوق میگیرن. آمدنیوز یک شبه سبز نشد. مردک روح الله زم که یک روز ربطی به جنبش سبز نداره و یک فرصت طلب بزرگ هست، برای آمدنیوز آخر هر ماه پا میشه میاد از استانبول 8000 یورو حقوق میگیره و برمیگرده فرانسه. بلیط رفت و برگشتش از پاریس به استانبول هم توسط میت خریداری میشه. میاد سیاست گذاری‌های جدید رو دریافت می کنه و برمیگرده.»

همان‌طور که می‌دانید سازمان جاسوسی ترکیه (میت) و سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) مدت‌هاست که همکاری‌های تنگاتنگی با یکدیگر داشته و پروژه‌های مشترکی را در منطقه اجرایی می‌کنند.

پس از شکست‌های تروریست‌ها تحت حمایت ترکیه و رژیم صهیونیستی در سوریه، شاهد طرح مشترک این دو سازمان برای تجهیز و کمک رسانی به این تروریست‌ها بوده‌ایم.

و در همین راستا، این پروژه ضد ایرانی که به گفته پیمان عارف، "آمدنیوز" تنها بخشی از آن محسوب می‌شود، برگی دیگر از دفتر همکاری‌های ترکیه و اسرائیل است که با هدف ضربه زدن به ایران دنبال می‌شود.

حالا باید منتظر بود و دید که آیا پس از این افشاگری‌های، باز هم شاهد حضور پیمان عارف به عنوان تحلیلگر سیاسی در بی‌بی‌سی فارسی خواهیم بود یا ترس از افشاگری پشت پرده این شبکه، باعث قطع این همکاری می‌شود؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل