1110

وحشت از سردار ایرانی در یک انیمیشن

5 سال قبل

هم رسانی

   سردار قاسم سلیمانی در انیمیشن نبرد خلیج فارس 2

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی از نمایش قدرت سردار ایرانی در یک انیمیشن گزارش می‌دهد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است از اکران انیمیشنی نظامی در ایران خبر داده است و حضور قدرت مندانه سردار قاسم سلیمانی در این انیمشن و پیروزی او بر آمریکا را مورد اعتراض قرار داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر «در عالم سینما و انیمیشن؛ قاسم سلیمانی آمریکا را در خلیج فارس شکست داد» منتشر کرده است، این گونه می‌آورد: «همزمان با بالا گرفتن تنش میان ایران و دولت جدید آمریکا که به ایران اخطار داده، فیلمی در سینماهای ایران اکران شده به نام "نبرد خلیج فارس ۲". انیمیشنی از یک جنگ تخیلی بین ایران وآمریکا که ایران در آن پیروز می‌شود. در این انیمیشن، فرمانده عملیات قاسم نام دارد، اشاره به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران.»

اما این در حالی است که سردار قاسم سلیمانی به عنوان یکی از اسطوره‌های زنده ملت ایران، تنها در انیمیشن و سینما برتری بر غرب و دشمنان کشورمان را به دست نیاورده است، بلکه در واقعیت نیز این برتری و موفقیت کاملاً محسوس بوده و اذعان همگان را نیز به همراه داشته است.

روزنامه گاردین (The Guardian) با اشاره نقش سردار سلیمانی در عراق در وصف این سردار ایرانی می‌نویسد: او بدون هیچ سوالی قویترین مرد عراق است. فرمانده سپاه قدس با موهای جو گندمی کم حرف است و هنگامی که بدون محافظ در منطقه تحت نفوذ آمریکایی‌ها وارد شد آن‌ها عصبانی شدند و گفتند چرا ما از دشمنمان یاد نمی‌گیریم.

نیویورکر (New Yorker) نیز درباره این فرمانده ایرانی نوشته است: او یک مرد میانسال، دارای موهای جو گندمی و متواضع است. او پس از آنکه در سن کمتر از 50 سالگی به فرماندهی سپاه قدس رسید به دنبال تغییر دومینوی قدرت در منطقه غرب آسیا به نفع ایران بود و در این پروسه در زمینه با تاکید بر قدرت نظامی گام برمی‌داشت. او نقش مهمی در حمایت از سوریه دارد و به حضور نامحسوس خود در جهان ادامه می‌دهد.سردار "قاسم سلیمانی" مرد قدرتمند منطقه غرب آسیاست.

دیلی استار (Daily Star) هم در همین رابطه سردار سلیمانه را مردم شماره یک نبرد با داعش در طول سال‌های اخیر معرفی می‌کند و می‌نویسد: ایدئولوژی فرمانده سپاه قدس تلفیقی از روش نرم و استراتژی سخت بوده و او حد فاصل سال‌های 2014 تا 2015 به نیروهای مردمی برای مقابله با دولت اسلامی (داعش) ایفای نقش کرده است.

نیوزویک (Newsweek) در گزارشی از روند تحولات عراق با اختصاص تصویر روی جلد خود به سردار سلیمانی، در توصیف وی می‌نویسد: ایرانیان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و مغز متفکر نظامی خود را به عراق فرستادند؛ کسی که بسیاری از رهبران نظامی او را فرماندهی عالی و استراتژیک می‌دانند. در حالی که سلیمانی عموماً خود را نشان نمی‌دهد اما در سپتامبر گذشته اجازه داد تا از او در عملیات آمرلی عکس گرفته شود. این پیامی برای غرب بود تا بداند ایران در عراق حاضر است.سیاست‌مداران عراقی در خصوص او می‌گویند: "او عموماً در بغداد و شمال عراق است و دولت عراق این مسأله را می‌داند. سلیمانی باهوش است و خودش هم می‌داند که جنگجوی قابلی است." عراقی‌ها معتقدند نباید نگران حضور ایران در عراق بود. دکتر موفق الربیعی، عضو پارلمان عراق و مشاور سابق امنیت ملی در این خصوص می‌گوید: "چه کسی بود که تنها سه روز پس از سقوط موصل به کمک عراقی‌ها شتافت؟ قطعاً آمریکایی‌ها نبودند. آن‌ها تازه سه ماه بعد اقدام به حملات هوایی گردند آن هم زمانی که شهروندان خودشان سر بریده شدند. این در حالی بود که ایرانی‌ها ظرف یک روز به تقاضاهای دولت مرکزی عراق و همچنین دولت منطقه‌ای کردستان پاسخ دادند".

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل