1116

آلودگی چیست؟ نظرات شما

5 سال قبل

هم رسانی

   آلودگی، نظرات شما

آلودگی مشکلی ا‌ست که این روزها بسیاری از ساکنان زمین، کم و بیش دچار آن هستند. گزارش‌ها حاکی‌ است که نه فقط مردم ایران و افغانستان با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند؛ بلکه شهروندان هند، چین، مغولستان و حتی کسانی که در آلپ فرانسه به سر می‌برند هم از آلودگی هوا در عذابند.
با شنیدن کلمه "آلودگی" شاید اولین مضمونی که به خاطر متبادر شود بحث "آلودگی هوا" باشد؛ اما قدر مسلم آن است که ابعاد این کلمه در بسیاری زمینه های دیگر قابل مشاهده و لمس است. آلودگی فزاینده در اجتماع، در اقتصاد جهانی، آلودگی های صوتی، یا در بحث فضاهای مجازی آلودگی های ناشی از سوء رفتارها و سوء استفاده ها – هم از سوی مخاطبان و هم از سمت ارسال کنندگان مطالب – و...

به نظر شما در حال حاضر "آلودگی" در چه زمینه ای بیش از همه "انسانیت" را تهدید می کند؟

می توان مصادیق "آلودگی" را به اندازه ی تخیل در بسیاری زمینه ها بسط داد و مشاهده کرد. پس از انقلاب صنعتی و تحولات سریع ناشی از رشد علم و تکنولوژی، به صورت موازی برخی زمینه های رشد "آلودگی" و به قهقرا رفتن "پاکی" را مردم تجربه کرده اند. به عنوان مثال گوشی های همراه، ابتدا شاید صرفا وسیله ای محدود و در حد تماس های تلفنی، سپس اضافه شدن امکانات ارسال پیامک، گوشی های دارای قابلیت نمایش ویدئو و عکس با کیفیت نسبتا بالا، اضافه شدن امکان عکس برداری و فیلم برداری و ضبط صدا، تسری و رواج استفاده از اینترنت در تبلت ها و تلفن های همراه، رواج شبکه های اجتماعی مانند وایبر و تلگرام و... اگر در مورد هر مرحله از موارد گفته شده کمی تدقیق صورتگیرد به خوبی متوجه می شویم که از همان ابتدا و با همان ابتدایی ترین امکانات اولیه به صورت موازی نوعی و گونه ای از آلودگی رشد می کند.

برخی کارشناسان بر این باور اند که در عصر حاضر امراض روحی از امراض جسمی پیشی گرفته اند؛ نظر شما در این خصوص چیست؟ اگر موافقید عامل آن را ناشیاز چه چیزهایی می دانید؟

همواره یکی از راه های نفوذ به جوامع، تحت تاثیر قرار دادن قشر جوان و نوجوان است. به نظر شما عمدتا جو ایجاد شده جهت مخاطب قرار دادن قشر کم سن و سال، جوی سالم بوده یا آلوده؟ غالبا این جو از جانب چه تفکر و کشورهایی متصاعد می شود؟

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با دیگران از طریق همین صفحه به اشتراک بگذارید.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل