1117

استفاده داعش از بمب های شیمیایی و تناقضی که بی‌بی‌سی در آن گرفتار است

5 سال قبل

هم رسانی

   استفاده داعش از بمب های شیمیایی و تناقضی که بی‌بی‌سی در آن گرفتار است

گروه تروریستی داعش غیرنظامیان را در موصل با موادی سمی که احتمال می‌رود حاوی گاز خردل باشد، هدف قرار داده است. منابع پزشکی خارجی گفته اند که آثار بر جای مانده بر روی پوست مجروحان از استفاده داعش از اینگونه مواد شیمیایی در حملات خود حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، این سومین باری است که داعش از این گونه مواد در موصل استفاده می‌کند. حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز یکشنبه یکم اسفندماه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست شهر موصل را اعلام کرد. نیروهای عراقی از آغاز این عملیات تاکنون، روستاهای زیادی را از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد کردند. در عملیات آزادسازی کرانه راست موصل، هزاران نفر از نیروهای مشترک عراقی با پشتیبانی بالگردهای نظامی و واحدهای توپخانه شرکت دارند. نیروهای عراقی 24 ژانویه گذشته (5 بهمن) کرانه چپ شهر موصل را به طور کامل از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کردند. عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.

در این بین بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی از موصل به این حمله شیمیایی پرداخت و سعی کرد که از این حمله برائت بجوید. این در حالی است که بی‌بی‌سی و دولت متبوعش انگلیس از ابتدای درگیری های سوریه و عراق یکی از حامیان اصلی این گروه بوده اند. و اساسا بر اساس تحلیل بسیاری از تحلیل گران اگر نبود حمله آمریکا و انگلیس به عراق که با دروغ دولت مردان این کشور ها به افکار عمومی جهان و سازمان های بین المللی صورت گرفت امروز قطعا شاهد حضور داعش در منطقه نبودیم. و ای کاش بی‌بی‌سی به این پرسش پاسخ می داد که داعش به عنوان یک گروه شبه نظامی تروریستی این حجم از سلاح ها را از کجا تهیه کرده است؟ بی‌بی‌سی چگونه می تواند این گروه را انکار کند در حالی که پیش از آغاز شکست های سلسله وار آن ها خوشبینانه در قبال این گروه رویکردی خنثی داشته است و چگونه می تواند این شبکه پاسخگوی افکار عمومی انگلیس باشد که با مالیت شهروندان این کشور به دفاع تروریسم پرداخته است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل