1123

واکنش بی‌بی‌سی به اعتراض برحق روحانیت در خراسان جنوبی

6 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی بی سی به تحصن علما در خراسان جنوبی

حمایت نماینده ولی فقیه از تحصن ائمه جمعه بهانه ای شد تا شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به اعتراض برحق روحانیت در خراسان جنوبی به استاندار این استان، واکنش نشان دهد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی حمایت نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی از تحصن اعتراضی ائمه جمعه و جماعت این استان علیه استاندار، با این بهانه وارد عمل شده و به این اعتراض بر حق واکنش نشان داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که به این منظور منتشر کرده است، با استفاده از تیتر جهت دار «نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در خراسان جنوبی از تحصن علیه استاندار حمایت کرد»، شخص رهبری جمهوری اسلامی را وارد این جریان کرده و می‌نویسد: «علیرضا عبادی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در استان خراسان جنوبی، از تحصن روحانی‌ها و طلبه‌های این استان علیه استاندار خراسان جنوبی حمایت کرده است.

معترضان می‌گویند علی اکبر پرویزی، استاندار، با اظهارنظر درباره رقص زنان و مردان "حرف‌های ضد دین" زده و باید برکنار شود.

به گزارش مهر نماینده رهبر در خراسان جنوبی با حمایت از تحصن معترضان، از مردم این استان خواسته با "صبر و استقامت بر مواضع به حق ائمه محترم جمعه و روحانیون انقلابی استان استوار" باشند.

خبرگزاری‌های ایران می‌گویند امام جمعه‌های خراسان جنوبی در اعتراض به استاندار امروز، جمعه ۲۰ اسفند، نماز جمعه نخوانده و امام جمعه‌های موقت به جای آن‌ها نماز را برگزار کرده‌اند.»

بی‌بی‌سی در ادامه نیز با توضیح دلیل این اعتراضات، تلاش کرده است تا این گونه رفتارها را رفتارهای فراقانونی و افراطی نشان دهد که در مقابل هنر ابراز می‌شود و تنها تقصیر استاندار خراسان جنوبی را نیز دفاع از هنر در برابر این بی قانونی‌ها معرفی می‌کند و می‌آورد: «پیش از این استانداری خراسان جنوبی توصیح داده که منظور آقای پرویزی "حرکات موزون سنتی" زنان و مردان به طور جداگانه بوده است.

در روزهای گذشته شماری از روحانی‌ها و طلبه‌های خراسان جنوبی علیه او تحصن کرده‌اند.

آقای پرویزی از جمله گفته بود: "اجازه نخواهم داد هیچ فرد یا گروهی با رفتارهای فراقانونی مانع فعالیت‌های گروه‌های هنری شود."

در ماه‌های گذشته در برخی استان‌های ایران جنجال‌هایی بر سر برگزاری کنسرت‌ها بروز کرده است.»

این در حالی است که بررسی واقعیت‌های این موضوع نشان می‌دهد که اعتراض جامعه روحانیت در این رابطه برحق بوده و نگرانی‌های آن‌ها نیز بجاست.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در اظهارات از انجام حرکات موزون و رقص دختران و پسران حمایت کرده بود و همین حمایت‌ها کار را به جایی رسانده بود که در ایامی خاص که همه ملت ایران در عزای بزرگان دین سیاه پوشند، شاهد برگزاری رقص‌های مختلط در نقاط مختلف این استان باشیم.

انجام تورهای کویرنوردی مختلط همراه با رقص و حرکات موزون ضد دینی در ایامی خاص مانند تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت زهرا (ع)، در بیابان‌های استان خراسان جنوبی، از جمله کویر سرایان، ناشی از همین تفکر ضد دینی بوده است که البته به همین دلیل نیز هیچ گونه واکنشی را از سوی استانداری و شخص استاندار دریافت نکرده است.

در چنین شرایطی علما، روحانیون و مردم این استان بارها درخواست‌ها و انتقادهای خود را به استاندار رسانده بودند، اما در نهایت با توجه به بی توجهی وی، عدم ابراز پشیمانی و عذرخواهی از مردم و توجیه این عقاید و رفتار، شاهد تحصن این قشر با هدف تغییر در رؤس قدرت سیاسی خراسان جنوبی هستیم.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل