11266

ادعای دروغین بی‌بی‌سی: توقف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس

3 سال قبل

هم رسانی

   ادعای دروغین بی‌بی‌سی: توقف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

به ادعای این رسانه وابسته به سرویس امنیتی انگلستان، اطلاعات ردیابی کشتی‌ها حاکی از آن است که یک نفتکش تحت پرچم بریتانیا به نام "پاسیفیک وویجر" از چند ساعت پیش در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است. این نفتکش وضعیت خود را "خارج از کنترل" اعلام کرده که اصطلاح دریانوردی برای وضعیتی است که کشتی قادر به حرکت و دور شدن از مسیر شناورهای دیگر نیست. 


اما با گذشت چند ساعت دروغ پردازی های بی بی سی فارسی رسوا شد. به گونه ای که مقام‌های انگلیسی اعلام کردند که این نفتکش با مشکلی مواجه نشده است. به نوشته خبرگزاری «رویترز» و پایگاه انگلیسی «دیلی استار»، مقام‌های انگلیسی اعلام کردند که نفتکش پاسیفیک ویاجر این کشور در ایمنی کامل به سر می‌برد و در مسیر حرکت به سمت عربستان سعودی برای تطبیق دادن مجوز الکترونیکی تردد خود توقف کرده بود.


این مقام انگلیسی توقف این کشتی در مسیر حرکت خود را «امری مرسوم» خوانده و گفته که نفتکش بعد از این توقف به مسیر خود ادامه داده است.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل