1127

ترویج زندگی مجردی دختران در بی‌بی‌سی

6 سال قبل

هم رسانی

   ترویج زندگی مجردی دختران در بی بی سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً در بخش جهانی وب سایت خود منتشر کرده است، به ترویج زندگی مجردی دختران پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، با انتشار تصاویر غیر اخلاقی نقاشی‌های برهنه ای که از دختران در تنهایی‌شان گرفته شده است، به ترویج زندگی مجردی در بین دختران پرداخته و این نوع زندگی را همراه با آزادی و استقلال و لذت برای دختران معرفی کرده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش ویژه که در بخش جهانی وب سایت خود منتشر کرده است، با این تیتر که «چطور مجرد زندگی کنید؛ تجربه یک زن تصویرگر»، این گونه نوشته است: «آیدالیا کندلاس بیش از ۴۰ سال داشت که تصمیم گرفت شرکت خودش را با ۱۵ سال تجربه ترک کند و در پی تحقق "بزرگ‌ترین رویای زندگی" خود برود و تصویرگر شود.

او ابتدا تصویرهایی را که از صحنه‌های حضور زنان در خانه‌هایشان می‌کشید، روی شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد تا این که یک روز نقاشی دختری را منتشر کرد که در لباس زیر، در آشپزخانه در حال قهوه خوردن است. روز بعد، در تصویری که منتشر کرد یک زن جوان دیده می‌شد که روی یک مبل یا تخت خالی، کش آمده است و کتاب می‌خواند.

وجه مشترک همه این تصاویر، در استقلال شخصیت‌هایشان بود. در همه آن‌ها زنان جوان آنطور که دلشان می‌خواهد، زندگی می‌کنند و از زندگی مجردی و تنها بودن خود لذت می‌برند.

نقاشی‌های او در فاصله چند ماه بارها در شبکه‌های اجتماعی هم‌رسان شد.

این تصویرگر مکزیکی به بی‌بی‌سی گفت: "صادقانه بگویم، اتفاقی که افتاد خیلی برایم باورنکردنی بود."

"به نظرم دلیل استقبال این بود که تا قبل از آن، این موضوع (رضایت دختران جوان از زندگی مجردی) به صراحت مورد بحث قرار نگرفته یا سوژه نقاشی نشده بود."»

همانطور که می‌دانید فرهنگ زندگی مجردی در جوامع غربی سال‌هاست که ریشه کرده است و در آن فرهنگ که کانونی به نام خانواده چندان معنا و مفهومی به همراه ندارد و از جایگاه خاصی برخوردار نیست، حتی نوجوانان دختر و پس از 17 سالگی خانه والدین خود را ترک می‌کنند و به زندگی مجردی می‌پردازند و این نتیجه‌اش آسیب‌هایی است که پشت سر هم در دنیای غرب مشاهده می‌شود.

هم خانگی‌های فاسد یا همان ازدواج‌های سفید، آمار بالای فساد جنسی و اخلاقی و ... بخشی از پیامدهای این فرهنگ هستند که اکنون بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا آن را همانند دیگر نسخه‌های باطل غربی برای جامعه ایرانی تجویز کند.

آن هم در کشور و فرهنگی مانند جمهوری اسلامی ایران که چه در باورهای ملی و تاریخی و چه در باورهای مذهبی مردم، خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی محسوب می‌شود و با ارزش‌ترین جایگاه را در جامعه داراست.

فائقه رزاقی، مشاور خانواده در رابطه با آسیب‌های زندگی مجردی می‌گوید: " زندگی مجردی ناخواسته سبب می‌شود فرد خودمدار و خودمحور شود چرا که فرصت رویارویی با عقاید مخالف از وی گرفته می‌شود و مجال آن را نمی‌یابد که با وجود مخالفت‌های ظاهری یا تفاوت‌های رفتاری، بتواند به اتحاد و تعلق برسد. این موضوع در تجربه احساس تنهایی تأثیر بسیاری دارد. وقتی ما از دیگران دوری می‌کنیم، برای تجربه روش زندگی مورد نظرمان امنیت بیشتری داریم. اما قیمت دوری از دیگران از دست دادن تعاملات عاطفی و حمایتی است."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل