11271

نگاهی به چرائی سیاست های آشفته این روزهای انگلیس علیه ایران

3 سال قبل

هم رسانی

   روباه پیر...

شدت و حجم آشفتگی و بی سر و سامانی در سیاست انگلیس را می توان در صحبت های اخیر جرمی هانت، وزیر خارجه این کشور در برابر ایران می توان دریافت.
وی درباره توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق و ادعای رهگیری نفتکش انگلیس توسط قایق های ایرانی گفته بود که کشورش قصد تشدید تنش با ایران را ندارد و هدف اصلی انگلیس از توقیف نفتکش در تنگه جبل الطارق سوریه بوده است نه ایران.

البته توجیه های هانت نتوانست روی وابستگی و دنباله روی انگلیس از آمریکا در خصومت علیه ایران سرپوش بگذارد؛ همه جهانیان می دانند که آمریکا از طریق ابزارهای خود سعی می کند زمینه ایجاد ائتلاف نظامی برای جلوگیری از صدور نفت ایران به بهانه تأمین امنیت دریانوردی را فراهم کند.

تلاش هانت برای توجیه حوادث اخیر در واقع بیانگر علل واقعی توقیف نفتکش ایرانی و دروغ پردازی درباره قایق های ایرانی در خلیج فارس است. این توجیه ها نشان می دهد که انگلیس پذیرفته است که نوک پیکان سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران باشد تا به این طریق تهران را وادار به مذاکره کند.

انگلیس در محاسبات خود دچار اشتباه شده است. این کشور فکر می کند که می تواند در مرحله پس از خروج از اتحادیه اروپا امتیازی از آمریکا به دست آورد به همین دلیل است که اینطور ناپخته و حساب نشده خود را درگیر سیاست های خصمانه ترامپ علیه ایران کرده است؛ این کشور باید به حجم خسارت های ناشی از این ماجراجویی بیندیشد زیرا ایران کشوری نیست که اجازه دهد دیگران به راحتی منافعش را به بازی بگیرند.


مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل