1138

بی‌بی‌سی و نتیجه سال‌ها تجاوز غرب

5 سال قبل

هم رسانی

   افزایش تعداد پناهندگان در اثر سیاست های غلط غرب

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در حالی با انتشار گزارشی از تعداد قابل توجه درخواست‌ها برای پناهندگی به کشورهای غربی خبر داده است که این موضوع نتیجه سال‌ها تجاوز غرب در کشورهای مختلف است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از درخواست‌های بالای مردم افغانستان، سوریه و عراق برای پناهندگی به کشورهای تحت حوزه اتحادیه اروپا خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش اخیر خود با اعلام این که «۱۸۳ هزار افغان در ۲۰۱۶ درخواست پناهندگی دادند»، این گونه نوشته است: «گزارش تازه اتحادیه اروپا درباره میزان درخواست پناهندگی به این اتحادیه در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۱۸۳ هزار شهروند افغانستان برای اولین بار تقاضای پناهندگی را در این مدت ارائه داده‌اند که بیشترین این درخواست را آلمان دریافت کرده است.

براساس این گزارش، تعداد شهروندان افغانستان که برای پناهندگی در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا درخواست داده‌اند، نسبت به سال ۲۰۱۵ چندان تغییری نکرده اما در مقایسه با ۲۰۱۴، افزایش ۴۰۰ در صدی داشته است.

شهروندان سوریه که بر اساس روال قانونی برای اول بار درخواست پناهندگی خود را ارائه داده‌اند، با ۳۳۴ هزار درخواست در رده اول قرار دارند. این رقم برای عراقی‌های متقاضی پناهندگی ۱۲۷ هزار بوده که در رده سوم قرار دارند.

در گزارش اتحادیه اروپا آمده است که در سال ۲۰۱۶، در مورد بیش از ۱.۱ میلیون پرونده تصمیم‌گیری صورت گرفته که تنها به ۶۱ درصد از آن پاسخ مثبت داده شده است.»

اما این موضوع نشان دهنده یک واقعیت تلخ است؛ واقعیتی که نتایج تجاوز و جنایات چندین ساله غرب در کشورهای مختلفی مانند افغانستان، عراق و سوریه را به ما نشان می‌دهد. جنایاتی که باعث آوارگی این تعداد بالا از مردم کشورهای مختلف شده است.

در عراق تنها 150 هزار نفر در موصل آواره شده‌اند که دلیل آن حضور تروریست‌های داعشی در این منطقه بوده است و کمتر کسی این روزها می‌تواند مدعی شود که غرب هیچ نقشی در جنی‌ات داعش ندارد؛ همه می دانیم که از ایجاد تا تقویت، حمایت و البته هدایت داعش در دست غرب به ویژه آمیریکا و انگلیس قرار داشته است و در نتیجه نمی‌توانند از پذیرش نتایج سیاست‌هایشان شانه خالی کنند.

در سوریه هم به همین شکل چندین سال است که شاهد جنایات پر شمار و وحیشانه گروه‌های مختلف تروریستی هستیم که از طرف غرب حمایت سیاسی و تغذیه مالی و تسلیحاتی می‌شوند و خون مردم سوریه را همانند آب خوردن سر می‌کشند؛ آن‌ها حتی با آلوده کردن منابع آب شرب مردم دمشق به نفت کوره، آب را هم برای مردم زهر می‌سازند و با وجود چنین شرایطی شاهد آوارگی مردم از خانه و سرزمینشان هستیم که باز هم آثار سیاست‌های غرب در منطقه است.

گزارش‌های پیاپی سازمان ملل متحد در خصوص افزایش غیر قابل انکار قتل عام و قربانی شدن غیرنظامیان در افغانستان نیز که از سال 2001 میلادی تا کنون و در پی تجاوزات بی پایان کشورهای غربی به این کشور شاهدش بوده‌ایم نیز همه چیز را در خصوص دلایل آوارگی مردم افغان نشان می‌دهد؛ جایی که از طرفی غرب با تقویت تروریست داعش را به جان آن‌ها می‌اندازد و از طرفی خودشان با اشتباهات به ظاهر سهوی تکراری جانشان را هدف گلوله و موشک قرار می‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل