1139

وقتی ترامپ مهم تر از کل دنیاست!

6 سال قبل

هم رسانی

   بازتاب خاص شایعه شنود مکالمات ترامپ در بی بی سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در چندین گزارش به موضوع احتمال شنود تلفن‌های دونالد ترامپ، توسط دولت قبلی آمریکا پرداخته است، در حالی که جاسوسی‌های ایالات متحده از کل دنیا با سکوت همراه بوده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، برای چندمین بار در روزهای اخیر به موضوع احتمال شنود تلفن‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا توسط دولت سابق این کشور پرداخته است و در حالی به این موضوع به طوری ویژه نگاه می‌کند که جاسوسی‌های گسترده ایالات متحده از کل دنیا همواره با سکوت این شبکه سلطنتی انگلیسی همراه بوده است؛ گویی ترامپ مهم تر از کل دنیا برای این مجموعه است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «کمیته اطلاعاتی سنا ادعای ترامپ مبنی بر شنود توسط اوباما را رد کرد»، نوشته است: «سناتورها ریچارد بور و مارک وارنر، رئیس و نایب رئیس کمیته اطلاعاتی سنا در بیانیه‌ای مشترک گفته‌اند: "بنا به اطلاعاتی که در اختیار ما قرار دارد، ما هیچ نشانه‌ای به دست نیامد که قبل یا بعد از روز رأی‌گیری برج ترامپ هدف نظارت هیچ یک از عناصر دولت آمریکا بوده باشد."

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حدود دو هفته پیش باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین را متهم کرد که برج ترامپ در نیویورک را هدف شنود قرار داده بود. آقای ترامپ همزمان با طرح این اتهام آقای اوباما را شخصی "بد یا مریض" خواند.

پیش از این پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی نیز ادعای آقای ترامپ را رد کرده است.

امروز پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان هم اعلام کرد که شنود مورد ادعای آقای ترامپ در کار نبوده است.

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان هم روز چهارشنبه گفت از نظر او برج ترامپ شنود نمی‌شده است.

با این حال آقای ترامپ روز چهارشنبه از ادعای خود دفاع کرده و گفته است شاید در هفته‌های پیش رو شواهدی از این شنود ادعایی در رسانه‌ها افشا شود. البته آقای ترامپ اشاره کرده که منظور او از "شنود" لزوماً شنود تلفن‌ها نبوده و این اصطلاح می‌تواند به سایر فعالیت‌های جاسوسی نیز اشاره داشته باشد.»

این در شرایطی است که همانطور که گفته شد، ایالات متحده امریکا در جای جای جهان از مردم عوام و مسئول مختلف جاسوسی کرده و می‌کند و این جاسوسی‌ها با سکوت فراموش می‌شود اما شایعه شنود تلفن‌های دونالد ترامپ بارها و بارها در مدت چند روز بر روی شبکه فارسی زبان خاندان سلطنتی انگلیس مورد بازتاب قرار می‌گیرد.

در همین رابطه روزنامه "گاردین" با انتشار گزارشی با تأکید بر اسناد فاش شده توسط "ادوارد اسنودن" از مشاوران سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اذعان نموده است که "یکی از مسئولان کاخ سفید شماره تلفن 35 تن از سران دنیا را به آژانس امنیت ملی آمریکا (ان اسی ای) داده بود تا مکالمات آنان را شنود کند."

این در حالی بود که تنها یک روز قبل از این افشاگری‌ها، انگلا مرکل، صدراعظم آلمان از شنود مکالمات تلفنی خود توسط آمریکا خبر داده بود و دفتر او نیز این خبر را تأیید کرده بود.

ادوارد اسنودن، همچنین در ادامه افشاگری‌های خود از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از شرکت‌های بزرگ مخابراتی تلفن همراه در سطح جهانی خبر داده است.

بر اساس اسنادی که پایگاه اینترنتی 'اینترسپت' منتشر کرده است " آژانس امنیت ملی آمریکا در چارچوب برنامه ای به نام Aurora Gold به جستجوی نقاط ضعف سیستم‌های امنیتی صدها شرکت اپراتور بزرگ تلفن همراه در کشورهای مختلف جهان می‌پردازد و این اقدام را برای یافتن امکان جاسوسی در مکالمات تلفنی مشترکین اپراتورهای تلفن‌های همراه در سطح جهانی انجام می‌دهد."

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل