1149

استقبال بی‌بی‌سی از آزادی مبارک

5 سال قبل

هم رسانی

   استقبال بی‌بی‌سی از آزادی مبارک

حسنی مبارک، رئیس جمهوری پیشین مصر پس از شش سال از زندان آزاد شد. وکیل وی ضمن تائید این خبر اعلام کرد که با اجرای این حکم، آقای مبارک از بیمارستان نظامی در جنوب قاهره به خانه اش منتقل شده است.
رئیس جمهوری پیشین مصر که در ۸۸ سالگی به سر می برد به اتهام «آمریت در کشتار حدود ۸۵۰ تن از معترضان» طی انقلاب ۱۸ روزه سال ۲۰۱۱ میلادی، محکوم و زندانی شده بود.
آقای مبارک پس از سه دهه در دست داشتن قدرت، در ۱۱ فوریه همان سال از مقام ریاست جمهوری استعفا کرد. وی شورای عالی نیروهای مسلح را به مسئولیت اداره کشور منصوب کرد. در سال ۲۰۱۲ وی به حبس ابد محکوم و سپس در دادگاه تجدید نظر از اتهام مشارکت در کشتار تبرئه شد. همچنین ژانویه ۲۰۱۶ نیز دادگاه رای ۳ سال زندان را برای آقای مبارک و دو فرزندش به اتهام فساد تائید کرد.

در این بین بی‌بی‌سی فارسی با استقبال از آزادی مبارک در گزارشی سعی کرد این دیکتاتور مخلوع مصر را اکثر اتهاماتی که متوجه وی بوده است تبرئه کند. بی‌بی‌سی در حالی به حمایت از وی پرداخت که پیش از این هم همنوا با کشورهای غربی حامی وی به ویژه آمریکایی ها از او حمایت کرده بود.

همچنین این حمایت های بی‌بی‌سی در حالی از مبارک صورت می گیرد که رئیس جمهور قانونی مصر محمد مرسی با کودتای نظامیان مورد حمایت رسانه هایی همچون بی‌بی‌سی از کار بر کنار شد و هم اکنون در پشت میله های زندان می باشد. اما نه تنها هیچ صدایی از رسانه ای همچون بی‌بی‌سی بلند نمی شود و نه تنها کشتار چند هزار نفره مردم توسط کودتاچیان را محکوم نمی کند بلکه از دیکتاتور هم حمایت کرده و او را بی گناه می خواند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل