1153

وقتی بی بی سی به دنبال انقلاب رنگی در روسیه است

5 سال قبل

هم رسانی

اخیرا در پی تظاهرات ضد دولتی در برخی از شهر های روسیه پلیس این کشور ده ها نفر از معترضین را در شهرهای مختلف این کشور بازداشت کرد که از جمله می توان به الکسی ناوالنی از رهبران مخالفان اشاره کرد.

رسانه ها گفته اند که صد ها نفر در روز یکشنبه در شهرهای مختلف روسیه در اعتراض به دولت به خیابان ها آمدند اما با برخورد پلیس و بازداشت شماری از آنها روبه رو شدند.

معترضان مدعی فساد مالی دولت و شخص دمتری مدودوف نخست وزیر روسیه بودند و خواستار استعفای وی شدند.سال دیگر روسیه شاهد انتخابات ریاست جمهوری است و پوتین تلاش می کند برای چهارمین دوره ریاست جمهوری انتخاب شود.
گفته می شود ناوالتی رهبر مخالفان لیبرال در انتخابات آینده کاندیدا خواهد شد و با پوتین رقابت خواهد کرد.به تازگی ادعاهایی منتشر شده که براساس آن مدودف نخست وزیر روسیه ثروت زیادی جمع آوری کرده که بیش از حقوق ماهانه اش است. مخالفان می گویند مدودوف چند ویلای بزرگ در مناطق مختلف روسیه دارد و آنها را از راه فساد مالی کسب کرده است.
در پاسخ به این ادعا ها سخنگوی نخست وزیر روسیه این ادعاها را حملات تبلیغاتی دانست که ارزش واکنش ندارند.

در همین زمینه بی بی سی فارسی در گزارش هایی به پوشش گسترده این خبر و تحلیل این مساله پرداخت. بی بی سی به گونه ای به پوشش این خبر پرداخت که گویی در روسیه حقوق بشر نابود شده است و مردم با یک دیمتاتور تما عیار روبرو هستند.

این دوگانگی رفتاری همیشه در بی بی سی فارسی به عنوان رسانه وابسته و تابعدولت انگلیس موج می زند و این مدل رفتار های رسانه ای به وفور در این رسانه یافت می شود. بی بی سی در حالی به پوشش گسترده و خارج از عرف رسانه ای به مسائل روسیه می پردازد و به بزرگنمایی در پوشش این مسائل روی می آورد که شاید بتوان به صورت روزانه و یا هفتگی مشابه این تظاهرات ها علیه دولت های اروپایی و در مقابلش برخورد سنگین دولت ها با معترضان را مشاهده کرد. اما دریغ از حضور راسانه ای بی بی سی.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل