1156

بی‌بی‌سی هم به ناکار آمدی اتحادیه عرب اعتراف کرد

6 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی هم به ناکار آمدی اتحادیه عرب اعتراف کرد

بیست و هشتمین اجلاس اتحادیه عرب با برگزاری نشست سران و قرائت بیانیه پایانی در بحر المیت اردن به کار خود پایان داد.
بیانیه پایانی این اجلاس که توسط «احمد ابوالغیط» دبیر کل این اتحادیه قرائت شد بر حل و فصل مسأله فلسطین بر اساس راه حل دو کشور تأکید و مورد حمایت قرار گرفت.

احمد ابوالغیط با قرائت بیانیه پایانی همچنین گفت: از کشورهای جهان می خواهیم که سفارت خود را به قدس منتقل نکنند.

در این بیانیه بر راهکار سیاسی بحران سوریه تأکید و اعلام شده است که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد.

در این بیانیه بر حمایت از قانون اساسی یمن و ائتلاف عربی نیز تأکید شده است و آغاز مذاکرات یمن را بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس، نتایج گفتگوهای ملی و قطعنامه های بین المللی خواستار شده است.

همچنین در این بیانیه در اظهاراتی مداخله جویانه از حاکمیت امارات بر جزایر سه گانه ایرانی تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی حمایت شده است.
در این بین بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی که به بررسی این نشست و نتایج آن پرداخت در اقدامی عجیب به ناکارآمدی این اتحادیه در بحران ها و مسائل منطقه ای اعتراف کرد. اقدام بی‌بی‌سی فارسی از آن حیث عجیب و مورد توجه می باشد که این شبکه به عنوان شبکه همسو و همراه با این اتحادیه مطرح است. بی‌بی‌سی در گزارش خود اینگونه به انتقاد از این اتحادیه می پردازد که تنها و همواره به صدور بیانیه در خصوص بحران های منطقه ای اکتفا می کند. اما نکته جالب تر انتقاد بی‌بی‌سی معرفی این بحران های می باشد که بی‌بی‌سی رژیم صهیونیستی و مساله شهرک سازی ها را به عنوان یکی از بحران های منطقه معرفی می کند و معتقد است اتحادیه عرب برای حل این مشکل و حرکت به سمت طرح دو کشوری اقدامات جدی تری را در دستور کار خود قرار دهند. اما بی‌بی‌سی بحران دیگر منطقه را ایران و بحث جزایر سه گانه و همچنین حمایت هایش از محور مقاومت می داند. که این نکته این را نشان می دهد که هر چند این شبکه به انتقاد از عملکرد اتحادیه عرب می پردازد اما از دشمنی اش با ایران نه تنها چیزی کم نشده است بلکه نقدش به اتحادیه عرب عدم برخورد با ایران می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل