1163

روسیاهی تازه بی‌بی‌سی فارسی

5 سال قبل

هم رسانی

   "داعش"

چند ماه قبل و زمانی که شهر حلب در شمال سوریه در محاصره نیروهای ارتش سوریه و متحدان این کشور قرار داشت بسیاری از رسانه های عربی و غربی جنجال های فراوانی را در خصوص نقض حقوق بشر و کشتار بی گناهان از سوی ارتش سوریه و متحدان این کشور از جمله ایران و روسیه به پا کردند.
در این بین رسانه ای چون بی‌بی‌سی فارسی نیز به علت منافع خود همداستان با این فضاسازی ها حملات کم سابقه ای را به نفع تروریست ها و بر ضد محور مقاومت و جبهه ی ضدترورسیم در سوریه مورد توجه خود قرار داد. در آن ایام علاوه بر وب سایت، تلویزیون ماهواره ای و کانال تلگرامی این رسانه وابسته به وزارت امور خارجه انگلستان در پوشش آنچه که فاجعه ی انسانی در حلب خوانده می شد به غوغاسالاری رسانه ای کم سابقه ای دست زد. اگرچه سرانجام حلب سقوط کرد و رو سیاهی بر چهره مدعیان بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف ماند، اما ظاهراً گذشته زمان و حوادث روزهای اخیر در موصل این بار نیز رسانه های غربی مانند بی‌بی‌سی فارسی را بیش از گذشته رسوا و رو سیاه تر کرده است. چر که چندی قبل عفو بین الملل به صراحت اعلان کرد که بمباران موصل توسط ائتلاف به رهبری آمریکا نقض حقوق بین‌الملل است.

در این گزارش سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که صدها شهروند عراقی طی ماه های اخیر در حمله های هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا به مواضع داعش در عراق کشته شده اند. عفو بین الملل می افزایدک شواهد و ادله جمع آوری شده در شرق موصل نشان می دهد که حمله های هوایی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا باعث ویرانی کامل منازل و افراد داخل آن شده است. سازمان عفو بین الملل تصریح کرد که در حمله هوایی ۱۷ مارس دستکم ۱۵۰ شهروند عراقی در منطقه جدید موصل کشته شدند که بعد از آن مسئولان آمریکایی و عراقی در اواخر هفته اعلام کردند که در اواخر هفته در این حادثه و حوادث دیگر تحقیق خواهند کرد.

این مهم در حالی است که تقریباً تمامی رسانه های ماهواره ای فارسی زبان غربی چون بی‌بی‌سی فارسی این روزها در سکوتی مرگ بار و سیاه در خصوص این گزارش به سر می برند. به واقع به نظر می رسد که از نگاه این گونه رسانه ها آنچه که در حقوق بشر و کشتار بی گناهان دارای اهمیت حیاتی است منافع سیاسی غرب و متحدان آنها است و نه انسانیت و جان بی گناهان. برخورد دوگانه در حلب و موصل نشان داد که بر خلاف تمامی ادعاها، برخوردهای دوگانه و مبتنی بر منافق قدرت های بزرگ عملاً حقوق بشر را به عنوان ابزاری برای فشار بر مخالفان غرب و کشتار بی گناهان به مسلخ برده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل