1166

بی‌بی‌سی و سیاست القاء تقلب در انتخابات

5 سال قبل

هم رسانی

   آیت الله سید ابراهیم رئیسی

هر چه به انتخابات ریاست جمهوری 96 نزدیکتر می شویم حضور افراد و جریان های مختلف سیاسی در عرصه انتخابات مشخص تر می شود. یکی از آن افرادی که با مطرح شدن کاندیداتوری اش در انتخابات پیش رو فضاهای سیاسی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد شخص حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بود. این حضور آنچنان پررنگ در فضای سیاسی و رسانه ای کشور نمود پیدا کرد که برخی به کنایه زلزله اخیر مشهد را هم در فضاهای مجازی به حضور وی نسبت دادند.
بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه وابسته به دولت انگلیس که از چندی پیش احتمال این را می داد که آقای رئیسی به عنوان کاندیدای جریان اصول گرایی معرفی شود از همان ابتدا بنای خود را بر تخریب وی گذاشت و چند سیاست را به طور هم زمان به پیش برد. 

یکی از سیاست های اصلی که این شبکه در خصوص کاندیداتوری وی در پیش گرفت ایجاد فضای دو قطبی گزینه رهبری و روحانی بود تا در صورت شکت ایشان در انتخابات اینگونه القا کند که گزینه رهبری رای نیاورده است و جالب است که همین شبکه در سال 88 علت رای آوردن محمود احمدی نژاد در انتخابات را حمایت های رهبری از وی عنوان می کرد و به همین دلیل سناریوی تقلب در انتخابات را به پیش بردند.

دیگر سیاستی که بی‌بی‌سی اخیرا از آن رو نمایی کرده است در صورت رای آوری آقای رئیسی در انتخابات، القا تقلب در انتخاب می باشد. بی‌بی‌سی در یادداشتی که اخیرا بر روی خروجی این وبسایت این شبکه قرار گرفته است در این خصوص اینگونه می نویسد: "... براساس این تحلیل، حضور ابراهیم رئیسی با کارنامه و وابستگی سیاسی اش، در نهایت به سود حسن روحانی تمام می شود. اما این گزاره با یک شرط مهم همراه است، شرطی که طرفداران آقای روحانی مطمئن نیستند رعایت شود: رقیب و حامیانش، نخواهند و نتوانند دست به مهندسی انتخابات یا تقلب در نتیجه بزنند." 

بی‌بی‌سی در این یادداشت تلاش می کند اینگونه القا کند که در صورت حضور آقای رئیسی فضای انتخابات در کشور دو قطبی و این مساله مشارکت را در انتخابات افزایش می دهد و به همین دلیل احتمال رای آوری حسن روحانی بیشتر از سید ابراهیم رئیسی است. اما در ادامه بلافاصله مخاطب خود را از تقلب احتمالی بیم می دهد.

سئوالی که در اینجا مطرح می باشد این است که چگونه در انتخاباتی که تمام ساز و کار آن دست دولتی به ریاست آقای روحانی است قرار است علیه ایشان تقلب صورت پذیرد؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل