1170

واکنش بی‌بی‌سی به حق گویی رهبر ایران در قبال تحولات سوریه

5 سال قبل

هم رسانی

   رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، به اظهارات شفاف و بر حق رهبری ایران اسلامی در خصوص تجاوز موشکی آمریکا به سوریه واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در مورد تجاوز موشکی ایالات متحده آمریکا به خاک سوریه پرداخته و نسبت به آن واکنش نشان داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش می‌نویسد: «آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران حمله اخیر آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه را "خطایی راهبردی" دانسته که به تقویت داعش و گروه‌های مشابه منجر می‌شود و هشدار داده است که "خطر این گروه‌ها در آینده گریبان آمریکایی‌ها را خواهد گرفت".

آقای خامنه‌ای در دیدار با گروهی از فرماندهان ارشد نظامی ایران گفت: "جنایت، تجاوز، تخطی و تعدی کاملاً از آمریکایی‌ها بر می‌آید و در نقاط دیگر دنیا هم این کارها را کرده‌اند، اما مسئله این است که آن‌ها جرئت انجام چنین کاری را در کجا خواهند داشت؟"

او با اشاره به تحلیل‌هایی که هدفشان "امکان پذیر نشان دادن این اقدام در نقاط دیگر دنیاست"، گفت که حکومت اسلامی در ایران با این کارها "از میدان به در نمی‌رود" و در مقابل تهدید عقب نشینی نخواهد کرد.»

بی‌بی‌سی در ادامه می‌آورد: «دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی که دولت سوریه را مسئول حمله شیمیایی به مناطق مسکونی در استان ادلب معرفی می‌کرد، دستور حمله موشکی به یک پایگاه هوایی این کشور را صادر کرد.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در پی این حمله گفت که این حمله از جمله اخطار به ایران بوده است.

اما رهبر ایران گفته که مقام‌های دولت فعلی آمریکا با این کار "خطای گذشتگان خود" را تکرار می‌کنند.

او در اشاره به حملات اخیر اسلامگرایان افراطی در کشورهای مختلف اروپایی افزود: "اروپا امروز به خاطر غلطی که در تقویت تکفیری‌ها انجام داد گرفتار است و مردم در خانه و خیابان امنیت ندارند و آمریکا نیز در حال تکرار همان غلط است".»

اما همانطور که در گزارشی پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، برخ لاف تلاش این شبکه دولتی انگلیسی، تنها ایران به دلیل در خطر افتادن مواضع و اهدافش با حمله موشکی آمریکا به سوریه و دخالت نظامی در این کشور مخالفت نمی کند، بلکه این سخنان برحق رهبر معظم انقلاب اسلامی در شرایطی بیان می‌شود که تجاوز موشکی ایالات متحده به خاک سوریه، هم با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد در تناقض است و هم با قانون اساسی خود امریکا در تضاد قرار دارد.

این بی قانونی از سوی دولت ترامپ در عرصه بین المللی و داخلی حتی اعتراض شدید رسانه‌های داخلی آمریکا از جمله " امریکن کانزروتیو" و "نیویورک تایمز" را به دنبال داشته است.

بعلاوه رهبران سایر کشورهای دنیا البته بجز متحدان همیشگی جنایات آمریکا که انگلیس یکی از ان هاست، همگی این تجاوز را محکوم کرده‌اند.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه در این باره می‌گوید: "حمله آمریکا تجاوز به حاکمیت سوریه و نقض قوانین بین المللی است. حملات آمریکا به سوریه تلاش است برای گمراه کردن توجهات از کشتار مردم در عراق. چشم پوشی کامل از حقیقت به کارگیری سلاح‌های شیمیایی در سوریه از سوی تروریست‌ها، اوضاع را بسیار پیچیده می‌کند. سوریه سلاح شیمیایی ندارد."

رهبری کشورمان نیز در دیدار با فرماندهان نظامی ایران به صراحت در این باره به حق فرمودند: «جنایت، تجاوز، تخطی و تعدی کاملاً از آمریکایی‌ها بر می‌آید و در نقاط دیگر دنیا نیز این کارها را کرده‌اند اما مسئله این است که آن‌ها جرأت انجام چنین کاری را در کجا خواهند داشت؟

جمهوری اسلامی نشان داده است که با اینگونه حرفهای بی‌ربط و کارهای غلط، از میدان به‌در نمی‌رود و مردم و مسئولانی که به انقلاب اعتقاد دارند، با توکل بر خدا، در مقابل تهدیدها و تشرها عقب نمی‌نشینند، زیرا اگر بنا بر عقب‌نشینی بود، امروز کشور دچار درماندگی و ورشکستگی روحی و تمدنی شده بود.

کاری که آمریکایی‌ها کردند، اشتباه و خطایی راهبردی است و آن‌ها در حال تکرار خطای گذشتگان خود هستند.

مسئولان قبلی آمریکا داعش را بوجود آوردند یا به آن کمک کردند و مسئولان کنونی نیز در حال تقویت داعش یا گروهی نظیر آن هستند.

اروپا امروز به خاطر غلطی که در تقویت تکفیری‌ها انجام داد، گرفتار است و مردم در خانه و خیابان امنیت ندارند و آمریکا نیز در حال تکرار همان غلط است.»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل