1176

حمایت بی‌بی‌سی از استفاده آمریکا از مادر بمب ها

6 سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از استفاده آمریکا از مادر بمب ها

وزارت دفاع آمریکا گفته بمب GBU-43 که به "مادر تمام بمب‌ها" مشهور است و نیرومندترین بمب غیرهسته‌ای ایالات متحده محسوب می‌شود، علیه شبکه‌ای از تونل‌های داعش در منطقه آشین در ولایت ننگرهار استفاده شده است.
بنا به گفته سخنگوی نیروی هوایی آمریکا، بمب مذکور که بزرگ‌ترین بمبی است که آمریکا تاکنون در جنگ‌ها از آن استفاده کرده از یک هواپیمای ترابری MC130 بر فراز تونل‌های داعش رها شده است.

جان نیکلسون، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز در این باره گفت که به دلیل خساراتی که اخیرا به داعش به ویژه گروه خراسان وارد شده آنها به ساخت بمب‌های کنار جاده‌ای و نیز ایجاد تاسیسات و تونل‌های محکم برای ارتقای سطح دفاعی خود در افغانستان پرداخته‌اند.
او ادامه داد: استفاده از بمب GBU43 اقدام مناسبی برای مقابله با اقدامات اخیر داعش بوده و نیاز به حملات بیشتر در این زمینه را کاهش داده است.

بمب GBU43 در سال 2002-2003 در پی حمله آمریکا به عراق مراحل پایانی آزمایش و ارتقای خود را پشت سر گذاشت و ارتش آمریکا آخرین آزمایش خود بر روی این بمب بسیار نیرومند را سال 2003 انجام داد.

در این بسیاری از رسانه ها همچون بی‌بی‌سی فارسی از این اقدام آمریکا حمایت کامل به عمل آورده و آن را در راستای برقراری امنیت در منطقه دانسته است. بی‌بی‌سی فارسی در حالی که هفته پیش از به دروغ در فضای رسانه ای دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح های غیر متعارف کرده بود و حتی حمله غیر قانونی آمریکا به این کشور را در همین راستا توجیه و از آن حمایت کرده بود اکنون نه تنها این حمله آمریکایی ها را محکوم نکرد بلکه از آن حمایت به عمل آورد.

به نظر این شبکه سعی می کند که این اقدام آمریکا را در راستای مقابله داعش عنوان کند اما حمایت های پشت پرده آمریکا از گروه های تروریستی خلاف این را ثابت می کند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل