1178

بازی‌های زرد بی‌بی‌سی با یک خبر

6 سال قبل

هم رسانی

   واکنش بی بی سی به هدیه حزب مؤتلفه به رهبر کره شمالی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به خبری مبنی بر هدیه یکی از احزاب ایرانی به رهبر کره شمالی، از این خبر برای جذب مخاطب خود استفاده کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، با پرداختن به خبری تحت عنوان ارسال هدیه یکی از احزاب ایران برای رهبر کره شمالی، تلاش کرده است تا با استفاده از این خبر زرد، به جذب مخاطبین خود کمک کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با بیان این که «حزب موتلفه اسلامی در ایران هدیه تولد برای رهبر کره شمالی فرستاد»، نوشته است: «خبرگزاری رسمی کره شمالی می‌گوید حزب موتلفه اسلامی در ایران برای رهبر کره شمالی هدیه تولد فرستاده است.

کره شمالی در حال برگزاری جشن‌هایی به مناسبت یکصد و پنجمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ اولین رهبر این کشور و پدربزرگ رهبر فعلی است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، هدیه حزب موتلفه اسلامی به رهبر کره شمالی را مهدی جولایی معاون دبیرکل حزب دیروز در پیونگ یانگ پایتخت این کشور به ری سو یونگ عضو کمیته مرکزی و نائب رئیس حزب کارگران کره شمالی اهدا کرده است.

خبرگزاری کره شمالی جزئیاتی از این هدیه منتشر نکرده است اما حزب موتلفه با تأیید این گزارش، گفته است که هدیه‌اش "یک تابلوفرش نفیس" بوده است.»

بی‌بی‌سی در ادامه نیز می‌آورد: «آقای جولایی به نمایندگی از موتلفه اسلامی از روز جمعه در کره شمالی به سر می‌برد. حزب موتلفه از جمله تشکل‌های سیاسی محافظه کار در ایران محسوب می‌شود. مصطفی میرسلیم به عنوان نامزد مورد حمایت این حزب اخیراً برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ایران ثبت نام کرده است.

همزمان با سالگرد تولد اولین رهبر کره شمالی، امروز رژه نظامی بزرگی در پایتخت این کشور با حضور کیم جونگ اون، رهبر فعلی برگزار شده است.

این مراسم در اوج تنش میان کره شمالی و آمریکا برگزار می‌شود.

آمریکا ناوهای جنگی خود را به شبه جزیره کره اعزام کرده و کره شمالی هم اعلام کرده که آماده پاسخ به حملات اتمی ایالات متحده است.»

اما آیا اهدای یک قالی توسط یکی از احزاب سیاسی ایران به رهبر کره شمالی می‌تواند به قدری مهم باشد که این گونه به آن پرداخته شود و آن را در کنار تنش‌های موجود میان این کشور و آمریکا قرار داده، در نتیجه از آن بهره برداری جهت دار کرد؟!

البته لازم به ذکر است که این هدیه در مقابل هدیه‌هایی که کشورهایی مانند آمریکا به متحدان و دوستان خود داده و می‌دهند، شاید به چشم هم نمی‌آید.

اهدای چندین فروند از بالگرد فوق پیشرفته "ام وی 22" از سوی ایالات متحده به رژیم اشغالگر صهیونیستی آن هم در حالی که قبل از آن فقط ارتش آمریکا از آن استفاده می‌کرده است، یکی از نمونه‌های این هدیه‌های جنجالی است؛ در حالی که این هدیه علیه ملت مظلوم فلسطین و در راستای جنایت و اشغالگری استفاده می‌شود.

پیش‌تر نیز در راستای همین هدیه‌ها، شاهد اهدای تمامی تسلیحات آمریکا که در انبارهای مهمات این کشور در سرزمین‌های اشغالی نگهداری می‌شد، به اسرائیل، همزمان با جنگ این رژیم علیه مردم بی دفاع غزه بودیم که آتش این جنایات را مهیا نمود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل