1179

بی‌بی‌سی و تجاوزگری آمریکایی از نوع اینترنتی

6 سال قبل

هم رسانی

   جاسوسی اینترنتی آمریکا از سوئیفت

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در خبری از حمله اینترنتی آمریکا به سیستم بانکی جهانی گزارش داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که اخیراً منتشر کرده است، از افشای اطلاعاتی در خصوص حمله اینترنتی آمریکا به سیستم بانکی جهانی خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام خبری مبنی بر «دولت آمریکا 'سیستم بانکی جهانی را هک کرده'»، نوشته است: «طیف خیلی بزرگی از نرم افزارهای بهره برداری امنیتی که گفته می‌شود توسط سازمان امنیت ملی آمریکا ایجاد شده در فضای مجازی منتشر شده است.

اسنادی که همراه این نرم افزارها منتشر شده نشان دهنده هک احتمالی سیستم مبادلات بانکی جهانی موسوم به سوئیفت است.

به گفته محققان چنین نرم افزارهایی برای هک سیستم‌ها می‌توانسته امکان نظارت بر معاملات مالی را برای دولت آمریکا فراهم کند.

این فایل‌ها را گروه "شدو بروکرز" منتشر کرده است.»

بی‌بی‌سی در ادامه نیز می‌آورد: «اگر این اسناد واقعی باشد احتمالاً به معنی بزرگ‌ترین افشای فایل‌های ان اس ای (سازمان امنیت ملی آمریکا) از زمان انتشار اسناد آن در سال ۲۰۱۳ توسط ادوارد اسنودن است. کار این سازمان تجسس الکترونیکی است.

آقای اسنودن این فایل‌ها را "مادر همه بهره برداری‌ها" توصیف کرد که اشاره ای به استفاده آمریکا از بزرگ‌ترین بمب غیراتمی اش در افغانستان بود.

چند کارشناس گفته‌اند که تازه‌ترین افشاگری جعلی نیست هرچند موسساتی که از آن‌ها نام برده شده آن را رد کرده یا سکوت کرده‌اند.

سوئیفت که در بلژیک مستقر است گفت: "ما هیچ شاهدی نداریم که نشان دهد هیچ نوع دسترسی غیرمجاز به شبکه‌ها یا خدمات پیامرسانی ما صورت گرفته باشد."»

این شبکه وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در جهت تبرئه امریکا گام برداشته و عنوان می‌کند: « بی‌بی‌سی قادر به تصدیق اصالت این فایل‌ها نیست و ان اس ای در مورد این نشت اظهار نظر نکرده است.

سوئیف سال گذشته توسط مجرمانی که موفق به سرقت ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش شدند هک شد.»

این گزارش نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا نه تنها در زمین و در دنیای حقیقی به دنبال تجاوزگری و رفتارهای غیر قانونی است، بلکه در فضای اینترنت و مجازی نیز حاضر نیست دست از تجاوزهای خود بردارد؛ هر چند بی بی سی تلاش می‌کند تا این گونه رفتارها را موجه نشان داده یا به طر کلی کتمان کند.

در دنیای واقعی شاهد حمله موشکی غیر قانونی امریکا به سوریه هستیم و در دنیای اینترنت نیز شاهد حمله این کشور به بانک‌ها و مراکز تجاری – اقتصادی سایر کشورها هستیم و این نشان می‌دهد که این مدعی کدخدایی جهان در هیچ حوزه ای برای خود محدودیتی را رعایت نمی‌کند.

بر اساس اسنادی که منتشر شده است سازمان امنیت ملی آمریکا از طریق این حمله اینترنتی و هک کردن سیستم بانکی جهانی یا همان سوئیفت، اطلاعات مربوط به مبادلات مالی کشورهای مختلفی از حوزه خلیج فارس و آمریکای لاتین را مورد جاسوسی خود قرار داده است.

اما پیش‌تر نیز شاهد این گه تجاوزگری‌های اینترنتی ایالات متحده آمریکا بوده‌ایم؛ همانگونه که در خصوص کشورمان، شاهد حمله سایبری آمریکا به تأسیسات هسته ای ایران با استفاده از بدافزار استاکس نت در سال 2010 میلادی بوده‌ایم که این موضوع را اثبات می‌کند.

جاسوسی از مکالمات تلفن‌های مردم سراسر دنیا و حتی سران بسیاری از کشورها نیز که بارها اثبات شده و غیر قابل انکار است، برگ دیگری از این نوع تجاوزگری‌های آمریکا را نشان می‌دهد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل