1181

حمله به انگلیس در خاک فلسطین از نگاه بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

   محل وقوع قتل تبعه انگلیس در بیت المقدس

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از حمله به یک زن انگلیسی در خاک فلسطین خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، به خبری مبنی بر حمله به یک زن انگلیسی در سرزمین‌های اشغالی پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این خبر که «زنی بریتانیایی در حمله با چاقو در بیت المقدس کشته شد»، می‌نویسد: «بنا به اعلام پلیس یک زن بریتانیایی در قطاری در بیت المقدس با چاقو مورد حمله قرار گرفته و کشته شده است. این زن ۲۰ و چند ساله برای گردش با قطار به شهر قدیم قدس (اورشلیم) رفته بود، محلی که جمعیتی انبوه برای مراسم "جمعه نیک" در آن گرد آمده بودند.

این زن بریتانیایی پس از حمله به بیمارستان منتقل شد اما جراحاتش به حدی بود که درگذشت.

شین‌بت، سرویس امنیت داخلی اسرائیل، می‌گوید مهاجم یک مرد فلسطینی ۵۷ ساله و اهل بیت المقدس شرقی بوده است. پلیس اسرائیل می‌گوید مهاجم را دستگیر کرده است.»

این شبکه سلطنتی انگلیسی در ادامه با خشن معرفی کردن مردم فلسطین می‌آورد: «حملات با چاقو در اسرائیل در حدود دو سال اخیر ۴۵ قربانی به جای گذاشته است. از زمان آغاز حمله‌های این چنینی نیروهای اسرائیلی حدود ۲۶۰ نفر فلسطینی را کشته‌اند که به گفته آن‌ها بیش از نیمی از کشته‌شدگان قصد حمله داشتند.

حمله امروز در حالی انجام شده که هزاران مسیحی برای مراسم جمعه نیک به بیت المقدس سفر کرده‌اند. جمعه نیک روزی است که مسیحیان به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح را گرامی می‌دارند.»

اما آیا دلیل قانع کننده ای که اثبات کند فالسطینیان عامل این خشونت بوده‌اند، وجود دارد که بر اساس آن صهیونیست‌ها و به دنبالش رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی آن‌ها را متهم معرفی می‌کنند؟!

آیا این فقط بهانه ای برای تداوم قتل عام و خشونت علیه مردم مظلوم فلسطین نیست؟!

تصاویر منتشر شده از حمله دسته جمعی نظامیان اسرائیلی به یک دختر جوان فلسطینی در خیابان، دوره کردن او و با خشونت بالا به قتل رساندنش، آیا به دلیل استفاده این دختر جوان از چاقو علیه دیگران است؟!

از همه این‌ها گذشته، چطور مرگ یک انگلیسی در سرزمین‌های اشغالی این گونه خبرساز می‌شود، اما جنایت‌های غیر قاقبل انکار انگلیس در فلسطین همواره نادیده گرفته شده است؟!

آیا جز این است که آغاز اشغال خاک فلسطین و ظلمی که سال‌های سال است بر این مردم بی دفاع وارد می‌شود، با خواست و نقش آفرینی انگلیس همراه بوده است؟!

انگلیسی‌ها پس از این که در طول سال‌های 1920 تا 1948 میلادی فلسطین را به مستعمره خود تبدیل کرده و بر آن حکمرانی کردند، در توافقی غیر قانونی و غیر انسانی، این کشور را به صهیونیست‌ها تحویل داده و زمینه را برای ایجاد دولت یهودی یا بهتر است بگوییم صهیونیستی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی مهیا نمودند.

اما انگلیس به همین هم اکتفا نکرده است و در طول همه این سال‌هایی که رژیم اشغالگر صهیونیستی بر مردم فلسطین ظلم می‌کند، در برهه‌های حساس انسانی مانند حملات وحشیانه اسرائیل به باریکه غزه، حمایت همه جانبه ای را از این جنایت‌ها داشته و دارد و همواره دستش به خون ملت فلسطین آلوده بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل