1186

آیا بی‌بی‌سی امسال چهارچوب انتخابات را در ایران می پذیرد؟

5 سال قبل

هم رسانی

   آیا بی‌بی‌سی امسال چهارچوب انتخابات را در ایران می پذیرد؟

اخیرا محسن رهامی، دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، از دیدار خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داده و گفته است که در این دیدار در خصوص مسائلی همچون لزوم وجود ارتباط بین اصلاح طلبان و ایشان و برخی دیگر از مسائل همچون حصر خانگی سران فتنه 88 سخن به میان آمده است.
این دیدار که روز چهارشنبه گذشته انجام شده است با حضور رسول منتجب‌نیا از اعضای حزب اعتماد ملی برقرار شده است. به گفته برخی از رسانه های اصلاح طلب در این دیدار رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی، "بر لزوم وجود کانال ارتباطی میان اصلاح‌طلبان و رهبری تاکید کرده و از حضور دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در جریان اداره کشور، سخن گفته است."

در خصوص مشروح این دیدار آقای رهامی که در روز پایانی ثبت نام ها در انتخابات ثبت نام کرد بیان داشته پس از پایان تبت نام ها مشروح این سخنان را منتشر خواهد کرد.
بی‌بی‌سی در گزارشی در همین خصوص سعی کرد که به جوانب این دیدار بپردازد. آن چیزی که مشخصا در خصوص این دیدار مشخص است پشیمانی جریان اصلاحات از اتفاقات سال 88 می باشد. نشانه های این پشیمانی تقریبا از سال گذشته مشخص شد اما پس از مرگ آقای هاشمی رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت تا جایی که در برخی از محافل اصلاحات سخن از نامه سید محمد خاتمی به رهبری سخن به میان آمد.

سئوالی که در این بین مطرح است این می باشد که آیا شبکه ای همچون بی‌بی‌سی که در سال 88 تمام قد از فتنه گران در ایران حمایت به عمل آورد با توجه به پشیمانی جریان اصلاحات از عملکرد خود در این سال آن ها هم در آستانه انتخابات پیش رو حاضر به اعتراف در خصوص دخالت هایش در سال 88 است؟ و آیا حاضر به پذیرش چهارچوب انتخابات در ایران است؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل